Cycore Computers přichází na trh s Cult Effects

Cycore Computers, tvůrce programu Final Effects, který se stal standardem pro odvětví filmu a videa, dnes představil svůj nový software pro filmovou postprodukci s názvem Cult Effects (CE). Nové programy typu plug- in, které se používají se softwarem Adobe After Affects 3.1/4.0, jsou určeny pro potřebu pohybových grafiků "malovat" přímo na film. Uživatelé nyní mohou malovat, aniž by opouštěli program After Effects, což dramaticky zvyšuje účinnost a produktivitu práce. Kromě toho Cult Effects obsahuje široký mix 18 efektových filtrů, včetně vyspělých simulací na základě fraktálů, zkreslení čoček kamery, elektrických výbojů, které je možné animovat, a snadno použitelné nástroje pro práci s barvami a odstíny. "Už jenom samotný CE Paint je pro každého vážného uživatele programu After Effects naprosto nezbytný," prohlásil Tim Sasson, supervizor speciálních efektů a majitel Sasson Film Design. "Od drobných úprav obrazu a odstraňování prachu až po celoscénové malování je CE Paint rychlý, snadno použitelný a nedestruktivní. Opravdu úžasný." Filter Paint produktu Cult Effects umožňuje umělcům vytvářejícím speciální efekty "malovat" poprvé v After Effects přímo na film pomocí tabletu nebo myši. CE Paint je vektorový, nedestruktivní a podporuje jak funkci tlakového pera, tak mazání u tabletu Creation Station. Každý tah barvy je zaznamenáván v reálném čase a může být animován. Nastavení barev je možné upravovat interaktivně a prostřednictvím kontextového menu v rámci kompozičního okna, což umožňuje nepřerušovaný postup práce. Filter také obsahuje volby animace a komponování, včetně "loupání cibule" a matovaného malování. CE Paint je optimální pro všechny druhy "malování" na film a video, od odstraňování poškrábaných míst až po animaci a popisování a celoscénové malování. "Cult Effects je mimořádně výkonný soubor programů typu plug- in pro Adobe After Effects," říká Stephen Kilisky, vedoucí produktový ředitel pro Adobe After Effects. "Když se tyto dva produkty používají dohromady, poskytují vzrušující nové možnosti, které si designéři a umělci vytvářející vizuální efekty přáli mít v After Effects. Nové filtry v Cult Effects se nejen snadno používají, ale dávají uživatelům After Effects ještě další možnosti vytváření působivých vizuálních efektů."

Cult Effects má také čtyři filtry, které poskytují fraktálové efekty. Designéři a animátoři mohou použít fraktály k vytváření objektů reálného světa, které neobsahují prosté geometrické tvary. S použitím Cult Effects je možné všechny fraktály animovat, přičemž uživatel má plnou kontrolu při vytváření čehokoli od kaustických křivek a oblaků až po proudící lávu, vodu či plyn. Uživatelé mohou také vytvářet textury a vzory anebo dát rastrovanému textu nebo grafice přirozený, hrubý nebo fragmentovaný vzhled. Snadno se vytvářejí efekty zkreslení, jako například zrcadla v bludišti nebo mávající vlajky. Přídavné filtry dávají možnost animovat elektrické výboje, což vyvolává dojem, že jsou uzavřeny uvnitř koule, anebo že obtékají předměty v jejich cestě. Distorzní filtr čoček kamery s funkcemi "add" nebo "remove" je skvělý pro provádění manipulací v "plochém" prostoru anebo pro zkreslování animace CG tak, aby byla v souladu s živou stopáží. "Věříme, že Cult Effects velmi rozšíří škálu nástrojů, které designéři pohybové grafiky mají k dispozici pro vytváření působivých speciálních efektů," říká Jerry Petterson, vicepresident pro výzkum a vývoj v Cycore Computers. "Od simulací blesku až po tekoucí lávu, díky Cult Effects se stává tvorba realistických studiových efektů snadným a bezproblémovým procesem."

Další funkce

18 filtrů v Cult Effects také zahrnuje tyto funkce: schopnost přejít z jedné vybrané barvy na jinou a přitom nechat ostatní bez změny, extrakce dočasných změn efektu nebo čehokoli, co obsahuje pohyb, extrakce barevných rozdílů při slaďování čisté plochy se stopáží v popředí, simulace zrnění filmu, a realistické stíny, které je možné zabarvit prostřednictvím transparentních ploch. K dispozici je také celá škála barevných nástrojů.

Ceny a dostupnost

Jako speciální zaváděcí nabídka bude Cult Effects k dostání na předobjednávku se slevou do 19.března 1999. Zákazníci, kteří si objednají před 19.březnem, dostanou produkt za 595 dolarů včetně dopravy a doručení službou Federal Express zdarma. Cult Effects je možné použít s Adobe After Effects 3.1/4.0 na platformě Mac nebo Windows a je možné je objednat na webové stránce www.culteffects.com. Ke stažení z webové stránky Cult Effects je také plně funkční demo produktu. Produkt začne být dodáván koncem března 1999. Informace o Adobe After Effects Adobe After Effects je určen jako softwarový nástroj pro designéry pohybové grafiky a umělce vytvářející vizuální efekty, kteří chtějí pracovat v profesionální kvalitě s filmem, videem, multimédii a webem. After Effects 4.0 je pokračováním tradice v tom, že je výkonným, na funkce bohatým produktem, který je přitom těsně integrován se všemi aplikacemi Adobe, a umožňuje větší kreativní kontrolu a zvýšenou produktivitu. Informace o Cycore Computers Cycore Computers se sídlem ve švédské Uppsale se specializuje na vývoj speciálních efektů a 3D technologie pro internet i pro video a filmovou postprodukci. Cult3D(R) Animation společnosti Cycore je v daném odvětví prvním realtimeovým víceplatformovým 3D enginem pro internet. Cycore je tvůrcem oceněných produktů Final Effects(TM)a Studio Effects(TM), a jeho produkt Cult Effects je plug-in zařízením pro Adobe After Effects, které se používají v odvětví postprodukce videa a filmů. Prodejní kancelář Cycore Computers v USA je v San Mateo, ve státě Kalifornie. Chcete-li získat více informací o společnosti, navštivte Cycore na World Wide Web na stránkách buď http://www.culteffects.com nebo http://www.cult3d.com.

Kontakt: Lisa Melsted, lmelsted@brodeur.com, 617-587-2817 nebo Lisa Newman, lnewman@brodeur.com, 617-587-2838, obě z Brodeur Porter Novelli, nebo Sten Kaiser z Cycore Computers, 46- 18-65-65-60, sten@cycore.com

Webová stránka: http://www.culteffects.com

Klíčová slova Cycore Computers-Cult Effects

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.