American Axle uzavřela novou dohodu s DaimlerChrysler

American Axle & Manufacturing, Inc. (NYSE: AXL) dnes oznámila, že získala nový kontrakt na dodávku nové generace zadních náprav pro šestitunový dodávkový vůz Mercedes transporter, model roku 2001. Tento významný evropský kontrakt představuje první významnou vazbu American Axle & Manufacturing (AAM) s DaimlerChryslerem.

Nápravy budou dodávány do německého závodu DaimlerChrysler. Budou dodávány ze závodu Albion Automotive ve skotském Glasgowu, která je britskou pobočkou AAM pro výrobu hnacích komponentů. Výroba náprav bude zahájena v červnu 2000. Podrobnosti o prodejním kontraktu nebyly zveřejněny.

American Axle & Manufacturing v současné době vyrábí různé výkovky pro vozy DaimlerChrysler v Severní Americe.

David C. Dauch, viceprezident pro prodej, marketing a plánování kapacit, vysvětlil, že náprava pro dodávkový vůz je pro Albion Automotive prvním programem nových náprav od října 1998, kdy jí AAA získala.

"Tento nový obchod s Daimler Chryslerem je výsledkem synergií mezi inovačním inženýrstvím a organizací světových prodejů AAM," řekl. "Je to důvěra ve vedení lidí v naší evropské obchodní kanceláři, která byla otevřena teprve loni. Je to také v souladu s našimi cíli celosvětového růstu a diverzifikace naší zákaznické základny."

"Tento program nových náprav bude profitovat ze schopností a kapacit Albion Automotive a z odbornosti a zkušeností našich spolupracovníků v Albionu," vysvětlil Michael D. Straney, viceprezident AAM pro Evropu, který dohlíží na provoz Albionu.

"Jsme potěšeni, že si nás DaimlerChrysler vybral za dodavatele," řekl Jim Hastie, výkonný ředitel Albion Automotive. "Dosažení vrcholu uzavřených kontraktů s nejlepšími zákazníky, jako jsou DAF trucks, Leyland trucks, Volvo, LDV, Rover, Rolls Royce, Perkins a od nedávna Renault VI, ukazuje na náš pokračující pokrok v rozvíjení firmy Albion Automotive do široce založeného, mezinárodně konkurenceschopného dodavatele komponentů."

Během posledních 10 měsíců AAM prostřednictvím akvizicí i dobyvatelských obchodů a agresivního hledání kontraktů s novými zákazníky výrazně diverzifikovala svou zákaznickou základnu. Expandovala také do světa - z pěti výrobních zařízení, technického centra a asijsko-tichomořské obchodní kanceláře, které měla před 10 měsíci se rozšířila do 19 lokalit, včetně 16 výrobních zařízení, na celém světě.

AAM je světovým lídrem ve výrobě, inženýrství a konstrukci pohonných systémů, podvozkových systémů a kovaných výrobků pro nákladní vozy, autobusy, sportovní vozidla a osobní automobily. Kromě svých hlavních lokalit v USA (v Michiganu, New Yorku a Ohiu) má AAM kanceláře a zařízení také v Mexiku, Japonsku, Anglii, Německu a Skotsku.

Určitá prohlášení obsažená v této tiskové zprávě, která nejsou historickými fakty, obsahují výhledové informace podle plánů společnosti a prognóz budoucích výkonů, jejichž realizace obsahuje rizika a nejistot, které by mohly způsobit, že se skutečné výsledky nebo plány společnosti budou hmotně lišit od těch společností očekávaných a obsahujících rizikové faktory popsané v prospektu společnosti u Komise pro cenné papíry a burzu. Kontakt: Patrick J. Paige, ředitel, Corporate Relations & Communications z AAM +1-313-974-2948 Webová stránka: http://www.aam.com

Klíčová slova PROTEXT-AAM

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.