Alpharma kupuje německou ISIS PHARMA Group

Společnost Alpharma Inc. (NYSE: ALO) v pátek oznámila, že dokončila nákup ISIS PHARMA, německé divize na výrobu generických léků společnosti SCHWARZ PHARMA. Akvizice zahrnuje personál (především prodejce), registrace výrobků a ochranné známky. Součástí transakce nebyly žádné výrobní závody. Kupní cena byla přibližně 150 miliónů USD (285 miliónů DEM) v hotovosti. Další podrobnosti nebyly oznámeny.

"Jsme velmi potěšeni, že oznamujeme tento potěšující vývoj naší evropské expanzivní strategie. Vytvořením divize Alpharma International Pharmaceuticals Division (IPD) s výraznou účastí na německém trhu generických léků jsme udělali obrovský krok kupředu k našemu cíli stát se jednou ze špičkových společností v oblasti generických léků v Evropě. Německo, které je hlavně trhem značkových generických léků, je největším farmaceutickým trhem v Evropě s obratem zhruba tři miliardy USD a s předpovědí zdvojnásobení v průběhu pěti let," uvedla Ingrid Wiiková, prezidentka divize International Pharmaceuticals Division.

ISIS PHARMA Group má v Německu roční tržby asi 75 miliónů USD a má asi 200 zaměstnanců, z nichž 140 tvoří prodejní tým. Zhruba 80 procent prodeje připadá na kardiovaskulární léky. Navíc portfolio výrobků zahrnuje širokou škálu generických léků (76 molekul), pokrývajících všechny hlavní skupiny terapie. Nejdůležitějším výrobkem ISIS PHARMA Group je kardiovaskulární lék PENTALONG(R) (penta-erythrityl-tetranitrát určený pro koronární srdeční chorobu). PENTALONG(R) je jedním z nejčastěji předepisovaných dusičnanů ve východním Německu. Společnost má velký sortiment nových výrobků, k nimž patří významné oblíbené léky, u nichž zanedlouho vyprší platnost patentu. Alpharma uvedla, že očekává, že akvizice nebude mít negativní vliv na čistý zisk po zbytek roku 1999 a pozitivně přispěje k zisku počátkem příštího roku.

"Rozšíření naší přítomnosti na evropském trhu je klíčovým prvkem naší strategické růstové iniciativy. Během roku 1998 jsme si vytvořili přední postavení ve Spojeném království akvizicí společnosti Cox Pharmaceuticals a vstoupili jsme na německý trh koupí výrobkové řady Siga. Až dosud v roce 1999 jsme vstoupili na vznikající trh generických léků ve Francii akvizicí společnosti Jumer Laboratoires SARL a spřízněných společností ve skupině Chercqui. Nyní pokračujeme v urychlování tohoto procesu výrazným rozšířením naší přítomnosti na německém trhu," uvedl Gert W. Munthe, prezident a generální ředitel společnosti Alpharma Inc.

"Odprodej oblasti generických léků představuje významný krok směrem k realizaci strategie společnosti SCHWARZ PHARMA," uvedl Patrick Schwarz-Schutte, výkonný předseda představenstva společnosti SCHWARZ PHARMA AG, po podpisu smluv. "Strategie skupiny SCHWARZ PHARMA Group se koncentruje na inovativní produkty. V důsledku toho jsme na počátku tohoto roku oznámili svůj úmysl prodat ISIS PHARMA Group."

Alpharma Inc. (NYSE: ALO) je nadnárodní farmaceutická společnost, která vyvíjí, vyrábí a prodává speciální humánní farmaceutika a produkty veterinární medicíny. Její divize International Pharmaceuticals je tržním vůdcem na poli značkových generických léků v severských zemích a v Indonésii a po akvizici společnosti Cox Pharmaceuticals je jedním z největších výrobců generických léků v Británii. Do širokého výrobního programu IPD více než 275 léků patří humánní léky v dávkové formě (na předpis a bez předpisu), produkty ústní hygieny a leukoplasti. Kromě svého ústředí v Norsku má IPD výrobní závody ve Spojeném království, v Dánsku a Indonésii.

SCHWARZ PHARMA AG má ústředí v Monheimu v Německu. V roce 1998 společnost měla celosvětové tržby 1,33 miliardy DEM. SCHWARZ PHARMA vyvíjí inovativní farmaceutické produkty a terapie, které splňují dosud neuspokojované zdravotnické potřeby. SCHWARZ Group uvádí své výrobky na mezinárodní trh prostřednictvím svých vlastních poboček v Německu, USA, Španělsku, Itálii, Francii, Británii, Polsku a Číně. Existují také licenční dohody na výrobky SCHWARZ PHARMA v 50 dalších zemích. Akcie SCHWARZ PHARMA se obchodují na burzách ve Frankfurtu a Düsseldorfu.

ots Original Text Service: Alpharma Inc.

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Diane M. Cady, Vice President - Investor Relations (USA) 201-228-5085, 800-200-9159, nebo v Evropě Ingrid Wiik, President, International Pharmaceuticals Division, +47-22-52- 9320, Norway, obě z Alpharma Inc.; Antje Witte, +49-2173-48-1866 nebo Anne Hennecke, +49-2173-48-1414, fax, +49-2173-48-1856, info@schwarzpharma.com, obě z Corporate Communications, SCHWARZ PHARMA AG

Webová stránka: http://www.alpharma.com

Webová stránka: http://www.schwarzpharma.com

Klíčová slova Alpharma

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.