3Com a Sun spojují technologii Java s platformou Palm

Společnosti 3Com Corporation (Nasdaq: COMS) a Sun Microsystems (Nasdaq: SUNW) v úterý oznámily svůj záměr těsněji integrovat technologii Java (TM) společnosti Sun s platformou Palm Computing(R), která je přední ve svém oboru. Na konferenci vývojářů Java v San Francisku, konané v Moscone Center, nastínily Sun and 3Com své plány vyvinout v tomto roce referenční port verze Java(TM) 2 Platform, Micro Edition, nejoptimalizovanější verze Java pro spotřebitelské produkty společnosti Sun, pro operační systém Palm OS(TM). Společnosti se také dohodly, že z Virtual Machine (KVM), společnosti Sun, dříve známého jako projekt KJava VM, učiní klíčový komponent verze Java 2 Platform, Micro Edition, dostupný v softwaru Palm OS. Společnosti budou vyvíjet ucelené řešení pro poskytování obsahu a aplikací Java zařízením na platformě Palm Computing prostřednictvím softwarových produktů Sun. Společnosti také zkoumají možnosti integrovat software Sun se službou Palm.net společnosti 3Com, což je nedávno ohlášená služba bezdrátového přístupu na internet a zasílání zpráv pro organizátor připojený na 3Com(R) Palm VII(TM).

Software Palm OS bude sloužit jako primární referenční platforma pro vývoj aplikací s použitím KVM. KVM vnáší schopnosti, pružnost a inovaci aplikací a služeb na bázi technologie Java do vysokokapacitních a malorozměrných produktů pro spotřebitele a podniky, jako jsou ruční počítače, mobilní telefony a pagery. S KVM pro platformu Palm Computing budou moci vývojáři softwaru rychle a snadno rozšířit aplikace a informace na bázi technologie Java na zařízení s platformou Palm Computing. Příkladem řešení, která by mohla být výsledkem takového vývoje jsou bezdrátový a drátový přístup do firemního emailu, aplikace spojující zařízení na bázi Palm Computing(R) s internetem s cílem elektronického obchodu a bankovnictví na bázi technologie Java a řešení přístupu k datům vnitropodnikových sítí (intranetů) u vysoce mobilních aplikací, jako například zařízení, která se používají při automatizaci prodeje, ve zdravotnictví a v dopravě. Mnozí analytici předpovídají, že platforma Java se stane dominantním prostředím pro vývoj podnikatelských aplikací s kritickým posláním.

"Platforma Palm Computing je pro uživatele standardem pro poskytování přístupu k osobním a kriticky důležitým firemním informacím, ať jsou umístěny kdekoli," uvedl Robin Abrams, prezident společnosti Palm Computing, Inc., spadající do skupiny 3Com. "Sloučením platformy Palm Computing s technologií Java společnosti Sun se produkty Palm Computing mohou stát ještě těsněji začleněné do intranetů a internetu. Spojení našich technologií poskytne společnostem otevřené prostředí na bázi standardů pro rychlé šíření informací komukoli v rámci organizace pro rychlejší a inteligentnější rozhodování."

"Chceme spolupracovat s předními výrobci zařízení, jako 3Com, abychom dodávali spotřebitelská řešení na bázi Java na celém světě," uvedl Mike Clary, vicepresident a generální ředitel divize Consumer and Embedded společnosti Sun Microsystems, Inc. "Zařízení, která podporují verzi Java 2 Platform, Micro Edition, jako například rodina připojených organizátorů Palm, umožní vývojářům rychle a nákladově efektivně vyvíjet, aplikovat a modernizovat elektronický obchod, zábavní, informační a vyspělé telefonní služby. S verzí Java 2 Platform, Micro Edition mohou společnosti poskytující bezdrátovou telefonii a poskytovatelé služeb zvýšit schopnosti své stávající infrastruktury a nabízet bohatou škálu obsahu a služeb s přidanou hodnotou svým zákazníkům."

Sun poskytne tento týden verzi KVM ve stádiu vývoj účastníkům konference JavaOne '99. Kód bude šířen na ručních zařízeních Palm V(TM), bude pro účastníky konference k dispozici za speciální ceny. "Další výhoda spojená s touto dohodou je velká expanze našich vývojových týmů," dodal Abrams. "My už máme přes 17.000 vývojářů, kteří vytvářejí řešení pro platformu Palm Computing. Schopnost provozovat aplikace Java na našich produktech otevírá vývoj pro desítky tisíc vývojářů Java při vytváření řešení pro spotřebitele i podniky, která nyní mohou být rozšířena o naši platformu."

Tyto společné iniciativy jsou založeny na alianci 3Com a Sun, spočívající v sloučení sil technologií obou společností a umožnit tak větší propojení mezi technickou, podnikovou a mobilní počítačovou technikou. V únoru letošního roku společnosti oznámily, že Sun získal licenci na technologii synchronizace dat HotSync (R) společnosti Palm Computing. Sun umisťuje technologii HotSync na platformu Java, aby vytvořil vodiče na bázi technologie Java(TM), které zajistí synchronizaci dat mezi ručními zařízeními na platformě Palm Computing(R) a aplikacemi běžícími na pracovních stanicích na bázi platformy Sun(TM). Úterní oznámení je důkazem pokračujícího úsilí společností přinášet na trh novou třídu řešení na bázi přední technologie pro usnadnění života jak spotřebitelů, tak podnikatelů.

Platforma Palm Computing je základem světově přední rodiny ručních výpočetních produktů od společnosti 3Com, k nimž patří organizátory připojované k Palm III(TM), Palm IIIx(TM), Palm V, a nové Palm VII(TM), vedle široké škály produktů od strategicých partnerů společnosti Palm Computing. K těmto výrobkům patří IBM WorkPad PC, Electronic DayPlanner společnosti Franklin-Covey, Symbol STP(TM) 1500 se schopnostmi snímání čárového kódu pro vertikální trhy a na trh chystaný telefon pdQ Smartphone od firmy QUALCOMM. Výrobky na platformě Palm Computing už mají podíl 72 procent na světovém trhu ručních osobních počítačů na celém světě (podle údajů IDC z listopadu 1998).

O společnosti 3Com Corporation

Společnost 3Com Corporation s více než 200 milióny zákazníků na celém světě spojuje více lidí s informacemi více způsoby než jakákoli jiná společnost působící v oblasti sítí. 3Com dodává inovativní výrobky pro zajištění přístupu k informacím síťové systémy velkým, středním a malým podnikům, poskytovatelům telekomunikačních služeb a síťových služeb, výrobcům osobních počítačů a spotřebitelům. 3Com - More connected.(registrovaný slogan - Více spojení)

Další informace najdete na webové stránce společnosti 3Com na adrese http://www.3com.com nebo na stránce Palm Computing nma adrese http://www.palm.com

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od založení v roce 1982 byla ojedinělá vize "The Network Is The Computer(TM)" (Síť je počítač) motorem, který poháněl společnost Sun Microsystems, Inc. do jejího postavení předního dodavatele vysoce kvalitního hardwaru, softwaru a služeb pro vytvářené firemní sítě a pro rozšiřování schopností internetu. Sun má roční tržby přesahující 10 miliard USD a jeho pobočky je možné najít ve více než 150 zemích světa a na webu na adrese http://sun.com

POZNÁMKA: 3Com, HotSync a Palm Computing jsou registrované ochranné známky a Palm, Palm III, Palm IIIx, Palm V, Palm VII, Palm OS a More Connected jsou ochranné známky společnosti 3Com Corporation nebo jejích dceřiných společností. Všechny ostatní značky a názvy výrobků jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných společností. Žádný z výrobků, zmíněných v tomto sdělení pro tisk, není vyráběn společností Pilot Corporation respektive Pilot Corporation of America, výrobci a distributory psacího náčiní.

Sun, logo Sun, Java, Sun Microsystems, JavaOne a "The Network Is The Computer" jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a v dalších zemích.

ots Original Text Service: Sun Microsystems, Inc.

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Kristen Garrigus, A&R Partners, (USA) 650-363-0982, linka 3932, orkgarrigus@arpartners.com; nebo Gwen Murphy, Burson- Marsteller, (USA) 415-591-4055, nebo gwen_murphy@bm.com, za Sun; nebo Minnie Lee of 3Com Corporation, (USA) 408-326-9390, nebo Minnie_Lee@3Com.com

Webová stránka: http://sun.com

Klíčová slova 3Com-Sun

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.