Sun a NTT DoCoMo představují novou technologii Java

Společnosti Fujitsu, Matsushita/Panasonic, Mitsubishi a NEC představují bezdrátové telefony i-Mode založené na technologií Java na veletrhu JavaOne.

Sun Microsystems (Nasdaq: SUNW) a NTT DoCoMo dnes představily první prototypy technologie Java společnosti NTT DoCoMo, která nabízí bezdrátové telefony a služby tzv. i-Mode. Prototypy dříve známé pod názvem projekt KJava VM jsou posíleny virtuálním strojem K (KVM) od firmy Sun. Prototypy těchto mobilních telefonů i-mode příští generace budou představeny společnostmi Matsushita/Panasonic, NEC, Fujitsu a Mitsubishi Electric tento týden na veletrhu JavaOne '99 v San Franciscu. KVM je klíčovým komponentem obchodní známky Java(TM) 2 Platform Micro Edition a KVM je ideální pro produkty konzumního způsobu života s vysokou kapacitou a malými rozměry, jako jsou mobilní telefony, pagery a osobní digitální pomocníci.

"Jak dokazují prototypy telefonů s i-mode, technologie Java bude uživatelům mobilních telefonů nabízet mnohem zábavnější a podmanivější schopnosti," řekl generální manažer Gateway Business NTT DoCoMo Keiči Enoki. "Bohaté bezpečnostní funkce technologie Java a schopnosti načítání dat dovolí našim síťovým službám aby byly obsáhlejší a flexibilnější. Při pokusech s prototypem jsme se jednoznačně přesvědčili, že technologie Java je klíčem k tomu, jak učinit síť pro spotřebitele atraktivnější a pro poskytovatele více výhodnou."

"Jsme velmi rádi, že můžeme oznámit pokrok, kterého jsme dosáhli v rámci našeho slibného společného podniku s NTT DoCoMo. To dokazuje koncentraci firmy Sun na spotřebitelský trh a také robustnost virtuálního stroje K," řekl viceprezident a generální manažer divize Consumer and Embedded Mike Clary. "Sun očekává, že uvidí řadu inovativních síťových služeb založených na technologii Java, které budou velmi brzy dostupné uživatelům i-mode v Japonsku."

Očekává se, že technologie Java učiní službu i-mode ještě více přitažlivou tím, že nabídne zvýšenou bezpečnost pro aplikace s kritickým posláním jako je zvýšená bankovní a obchodní online funkčnost včetně možností stahování her. Java technologie je navíc navržena specificky pro bezdrátové trhy a umožní DTT DjoCoMo dynamicky modernizovat a provádět správu softwaru a služeb i-mode.

"i-mode telefon s technologií Java je fascinujícím konceptem. Vidíme skvělou budoucnost pro služby i-mode jako je platforma pro inovativní zábavu, včetně her. Bandai je zavázána rozvíjet obsah pro i-mode telefonní služby založené na technologii Java," sdělil generální manažer New Property Development u společnosti Bandai Tošiki Hajaši.

Služby i-mode společnosti NTT DoCoMo, rostoucí rekordní rychlostí, za poslední tři měsíce získaly 300.000 nových předplatitelů. Plány připojit komerční aplikace technologie Java k servisní infrastruktuře i-mode a k mobilním telefonům do konce kalendářního roku 2000 jsou nadále rozvíjeny.

"Tato platforma Java je malá a rychlá. Lze na ní hrát hry s trojrozměrnou grafikou při pohodlné rychlosti na mobilním telefonu, který má omezenou paměť a omezenou rychlost procesoru. Jsme velmi spokojeni s výsledným vývojem prototypu," řekl ředitel centra Multimedia Development Center u společnosti Matsushita Electric Industrial Co.Ltd.Yoshiaki Kushiki.

"Jsme velmi potěšeni z toho, že se použití technologie Java u lehkých přístrojů jako jsou mobilní telefony už stalo skutečností. Dokončit umístění některých aplikací založených na technologii Java trvalo krátkou dobu," sdělil generální manažer Software Design Laboratory (laboratoř pro navrhování softwaru) u společnosti NEC Hiroshi Monden. "Spotřebitelé budou již brzy moci těžit ze všech výhod, které se staly skutečností díky integraci technologie Java a mobilních přístrojů."

KVM, která vyžaduje méně než 64KB paměti, je optimalizována pro vysokokapacitní produkty, které mají limitovanou paměť, životnost baterie a výkon procesoru. KVM vyžaduje knihovny tříd a v závislosti na agregátu je charakteristická paměťová stopa včetně KVM přibližně 128 KB. Přístroje podporující KVM umožní vývojářům rychle a s ohledem na náklady efektivně rozvíjet, zavádět a modernizovat ve svém oboru špičkové elektronické obchodování, zábavu a informační služby. KVM dovoluje firmám poskytujícím bezdrátovou telefonii a poskytovatelům služeb zvýšit efektivnost jejich stávající infrastruktury za účelem poskytnutí bohatého výběru hodnotných obsahů a služeb jejich zákaznické bázi.

O společnosti NTT Mobile Communications Network Inc.

Společnost NTT Mobile Communications Network, Inc. (NTT DoCoMo) je největším japonským provozovatelem mobilní komunikace a poskytuje komplexní škálu bezdrátových služeb včetně mobilních telefonů, pagerů, satelitní mobilní komunikace, námořních telefonů a telefonů používaných během letu. Tyto služby jsou poskytovány celostátně prostřednictvním devíti regionálních poboček. NTT DoCoMo měla v dubnu 1999 více než 25,7 miliónu předplatitelů mobilního telefonu včetně zákazníků využívajících Personal Digital Cellular (PDC) a Personal Handyphone System (PHS). Konsolidovaný obrat ve fiskálním roce 1998, který skončil v březnu 1999, dosáhl 3,1 biliónu jenů. NTT DoCoMo očekává, že představí mobilní komunikační systém třetí generace založený na širokopásmovém systému CDMA (W-CDMA). NTT DoCoMo byla zaregistrována na Tokijské burze cenných papírů v říjnu 1998.

O společnosti Sun Microsystems Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 dopomohla jedinečná vize "The Network is The Computer (TM)"(síť je počítač) společnosti Sun Microsystems Inc. k jejímu postavení čelního poskytovatele hardwaru vysoké kvality, softwaru a služeb zaměřených na vytváření podnikového intranetu a na expanzi schopností internetu. Společnost Sun má roční příjmy více než 11 miliard USD a působí ve více než 150 zemích světa. Společnost lze také najít na adrese http://www.sun.com.

UPOZORNĚNÍ: Sun, Sun Microsystems, logo Sun , Java a KJava jsou obchodní známky či zaregistrované obchodní známky společnosti Sun Microsystems Inc. ve Spojených státech a v dalších zemích světa.

Tisková oznámení a další informace o společnosti Sun Microsystems jsou dostupné na internetu přes celosvětovou síť www s použitím prohlížečů jako je Netscape Navigator nebo HotJava společnosti Sun na adrese http://www.sun.com.

ots Original Text Service: Sun Microsystems, Inc.

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Masami Kawasaki ze společnosti NTT Mobile Communications Network, Inc. tel: +81-3-5563-7045, nebo masami_kawasaki@seeds.nttdocomo.co.jp; nebo Gwen Murphy ze společnosti Burson-Marsteller, tel: (USA) 415-591-4055, nebo gwen_murphy@bm.com, za společnosti Sun Microsystems; nebo Toshio Arita ze společnosti Sun Microsystems K.K. +81-3-5717-5170, nebo ari@japan.sun.com webová stránka: http://www.sun.com

Klíčová slova Sun Microsystems-NTT DoCoMo

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.