W.P.Boardman předsedou představenstva Visa International

Představenstvo společnosti Visa International v pondělí zvolilo za svého předsedu Williama P. Boardmana, výkonného viceprezidenta chicagské Bank One a předsedu představenstva společnosti Visa U.S.A. Jmenování do funkce má okamžitý účinek. Boardman bude nadále členem představenstva Visa U.S.A. a v budoucnu bude oznámen jeho nástupce ve funkci předsedy představenstva.

Boardman v nové funkci střídá Petera Ellwooda, generálního ředitele společnosti Lloyds TSB of London, který působil jako předseda představenstva Visa International od roku 1994.

Peter Ellwood uvedl: "Už před rokem jsem naznačil, že by se Malcolm Williamson mohl stát novým generálním ředitelem (CEO) a a já bych pak funkci opustil." Uvedl, že věří, že ve skutečně mezinárodní organizaci, jako je Visa, není dobré, aby předseda představenstva a generální ředitel pocházeli ze stejné země. Doporučil jako svého nástupce Boardmana se slovy: "Nevím o nikom lepším pro funkci předsedy představenstva. Vím, že odvede skvělou práci."

Boardman nastoupil do společnosti Bank One Corporation v roce 1984 a byl jmenován starším výkonným viceprezidentem v dubnu 1993. Před svým jmenováním zastával funkci výkonného viceprezidenta. Před svým působením u Bank One strávil Boardman 15 let v praxi podnikového právníka, specializujícího se na fúze a akvizice.

Malcolm Williamson řekl: "Bylo pro mě výsadou, že jsem během prvním osmi měsíců u společnosti Visa mohl pracovat s Peterem Ellwoodem. Peterovo rozhodnutí odejít je pro mě ztráta, protože mi hodně pomohl, když jsem se zaučoval ve své nové funkci. Zároveň vítám Billa Boardmana, protože jsem si jist, že můžeme vytvořit podobně přínosné partnerství."

Boardman uvedl: "Během Peterova působení ve funkci předsedy představenstva Visa International se zvýšily celosvětové tržby Visy z 550 miliard USD na 1,4 biliónu USD. Zaslouží si naše díky za mnoho let oddaných služeb. Visa International je světovou jedničkou v oboru platebních karet, s objemem obchodů na kartách, který převyšuje roční produkci ekonomik většiny zemí. Je výsadou moci převzít tuto odpovědnost v době, kdy se Visa chystá využít nové příležitosti v oblasti placení v hotovosti a šeky, jako například ve světě elektronického obchodu a na mladých trzích na celé zeměkouli."

Představenstvo Visa International také jmenovalo Paula J. Vesseyho do funkce místopředsedy představenstva, kde vystřídá F. Phillipse Giltnera, předsedu představenstva nebraské společnosti First National. Vessey je výkonný viceprezident torontské Canadian Imperial Bank of Commerce.

Visa se svým motem "Nejlepší způsob placení na světě" je přední značkou v oboru placení a největším světovým systémem spotřebitelského placení, s větším objemem obchodů než souhrnný objem všech ostatních významných platebních karet. Visa hraje klíčovou úlohu v zavádění nových platebních produktů a technologií, z nichž má prospěch jejích 21.000 členských finančních institucí a držitelů jejich karet. Visa má více než 70 programů inteligentních karet ve 33 zemích a na internetu s 23 milióny chipových karet Visa, včetně více než osmi miliónů karet Visa Cash. Visa je průkopníkem zavádění programů bezpečných elektronických transakcí (SET - Secure Elektronic Transaction - ochranná známka), které umožňují a podporují obchodování na internetu. Existuje více než 800 miliónů karet Visa, Interlink, PLUS a Visa Cash, které vytvářejí roční objem téměř 1,4 biliónu USD. Karty značky Visa jsou přijímány ve více než 16 miliónech míst na celém světě včetně více než 480.000 bankomatů v síti Visa Global ATM Network. Internetová adresa společnosti je www.visa.com.

ots Original Text Service: Visa International

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Dave Brancoli, Visa International, (v USA) 650- 432-3680, nebo brancoli@visa.com

Company News On-Call: http://www.prnewswire.com/comp/943125.html nebo fax, (v USA) 800- 758-5804, linka 943125

Webová stránka: http://www.visa.com

Klíčová slova Visa-Bank One

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.