Na platformě EPOC Symbianu první mobilní řešení

Společnost Symbian v pátek oznámila, že dva z jejích zakladatelů ve vzájemné spolupráci vytvořili první zařízení na bázi EPOC od založení Symbianu v červnu 1998. Společnost Ericsson v pátek oznámila, že přichází s novým mobilním zařízením MC218, které vyrábí společnost Psion Computers na základě specifikací Ericssonu.

Zařízení MC218 zahrnuje celou řadu nových funkcí, které podporují email, fax, SMS, přístup na internet a také funkci WAP. Zařízení MC218 se dodává s infračerveným modemem Ericsson pro bezdrátovou připojitelnost a pracuje s mobilními telefony Ericsson GSM.

Platforma EPOC firmy Symbian umožnila společnostem Ericsson a Psion Computers dodávat přesvědčivé řešení pro uživatele mobilních telefonů, kteří potřebují vysokou produktivitu a komunikace. MC218 se svým snadným používáním a příjemným vzhledem je konstruován tak, aby byl výjimečně výkonný, mnohostranný a rychlý. Použitím vyspělých funkcí EPOC také Ericsson přidal jedinečné softwarové aplikace. Pomocí aplikace Postcard můžete posílat text, digitální obrázky a kresby a získáváte úplný a rychlý přístup na Ericsson Mobile Internet.

"MC218, které obsahuje jedinečné softwarové aplikace Ericssonu, vám umožňuje být stále ve spojení, organizovat, synchronizovat a především být úspěšně mobilní," uvedl Jan Ahrenbring, viceprezident divize Marketing and Communications společnosti Ericsson Mobile Communications. "Platforma EPOC Symbianu nám poskytla větší rozsah funkcí a pružnost než jiné operační systémy."

"Softwarová platforma Symbianu nabízí přesvědčivě řešení pro výrobce zařízení, prodejce softwaru a poskytovatele informačních služeb, kteří chtějí oslovit trh mobilní komunikace," uvedl Juha Christensen, výkonný viceprezident oddělení marketingu a odbytu společnosti Symbian. "Symbian se svou koncentrací na definici odvětví zařízení pro bezdrátovou výměnu informací stává ohniskem pro přibližování klíčových standardů. Spolupracujeme s hlavními oporami bezdrátového odvětví, jako jsou provozovatelé sítí, výrobci hardwaru a poskytovatelé obsahu, na rozvoji tohoto odvětví ve prospěch mobilního uživatele."

Ericsson MC 218 bude na trhu dostupný v polovině roku 1999. MC218 funguje s kompletní řadou mobilních telefonů Ericsson 600/700/800 i s výrobky přicházejícími na trh.

Poznámky pro editory:

Informace o mobilních telefonech Ericsson jsou dostupné na webové stránce http://mobile.ericsson.com

Informace o společnosti Psion Computers jsou dostupné na adrese http://www.psion.com.

Informace o WAP (Wireless Application Protocol), jehož je Symbian klíčovým partnerem, je možné najít na adrese http://www.wapforum.com

Informace o Ericsson Mobile Iternet je možné najít na adrese http://mobileinternet.ericsson.com

Kontakty pro novináře a tisk:

Symbian

Paul Cockerton +44 171 208 1826 paul.cockerton@symbian.com

O společnosti Symbian Ltd.

Symbian poskytuje licence, rozvíjí a podporuje operační systém EPOC, který zajišťuje řídící software, uživatelská rozhraní, aplikační rámce a rozvojové nástroje pro zařízení pro bezdrátovou výměnu informací, jako jsou komunikátory a inteligentní telefony Smartphones. Symbian se snaží podporovat standardy pro fungování zařízení pro bezdrátovou výměnu informací s bezdrátovými sítěmi, poskytovateli obsahu, zasíláním zpráv a celopodnikovými řešeními.

Symbian, která má sídlo v Londýně a kanceláře v japonské Kanazavě a v San Francisco Bay Area, je ve vlastnictví společností Psion, Ericsson, Motorola a Nokia.

Webová stránka společnosti Symbian: www.symbian.com.

Loga Symbian a EPOC jsou obchodní známky resp. registrované obchodní značky společnosti Symbian Ltd. Všechny ostatní značky a registrované obchodní známky jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

PROTEXT.

Klíčová slova Ericsson-Symbian

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.