Infosys Technologies kotovaná na americkém trhu Nasdaq

Společnost Infosys Technologies Limited z indického Bangalore, která je jednou z hlavních indických společností zabývajících se informačními technologiemi, se dnes začala obchodovat na americkém mimoburzovním trhu Nasdaq pod značkou INFY. Jde o první společnost se sídlem v Indii, která je přímo kotovaná na americkém trhu. Společnosti NationsBanc Montgomery Securities LLC, BancBoston Robertson Stephens, BT Alex. Brown a Thomas Weisel Partners LLC jsou řídícími upisovateli emise akcií.

Společnost Infosys zajišťuje softwarové služby a své produkty zákazníkům po celém světě a tržní hodnota společnosti se pohybuje přibližně okolo 1,9 miliardy dolarů. Společnost, která byla založena v roce 1981, byla průkopníkem v myšlence rozvoje mezistátně spolupracujícího softwaru na bází počítačového kreslení a komunikace. Společnosti Infosys, která má nejlepší celosvětové standardy, pomohla kvalitní kontrola a metodologie v řízení projektů k získání v průmyslu prestižní SEI CMM úrovně čtyři a akreditaci ISO 9001/tick IT.

Prostřednictvím prodejní základny ve Fremontu v Kalifornii, která prodává do celého světa, a 16 dalších prodejních míst rozmístěných ve Spojených státech, Kanadě, Spojeném království, Německu, Japonsku a Indii plus 11 výzkumných softwarových ústavů, které se nacházejí v Indii, je společnost Infosys schopna využít rozdíly mezi časovými zónami k vytvoření 24hodinového pracovního dne. Během daňového období, které skončilo 31.března 1998, 82,3 procenta svých příjmů společnost získala v Severní Americe, devět procent v Evropě a 2,6 procenta v Indii.

"Přírůstek společnosti Infosys Technologies na mimoburzovní trh Nasdaq zajistí investorům novou příležitost účastnit se na vývoji v odvětví světových informačních technologiích. "Obchodováním na našem trhu se Infosys připojí k řadě nejvíce inovačních podniků ve světě včetně 440 neamerických společností. Na našem trhu se kotuje více zahraničních společností než na jakémkoliv jiném americkém trhu," prohlásil Frank G. Zarb, předseda představenstva a výkonný ředitel společností National Asociation of Securities Dealers, Inc. (NASD(R)) a The Nasdaq Amex Market Group (SM), která provozuje mimoburzovní trh Nasdaq (R).

"Kotování na trhu Nasdaq společnosti Infosys pomůže k získání likvidnější měny pro přilákání nejlepších zaměstnanců a pro budoucí akvizice," prohlásil Narayana Murthy, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Infosys. "Dále předpokládáme, že naše přítomnost na trhu Nasdaq zajistí potenciálním zákazníkům po celém světě větší stupeň pohodlí a důvěry v naší společnost," řekl Murthy.

Společnost Infosys Technological Limited je veřejně drženou společností, která zajišťuje konzultace v informačních technologiích a softwarové služby ve společnostech Fortune 1000. Infosys nabízí softwarové služby jako například aplikační rozvoj (na základě pevně určeného času nebo paušálu) včetně aplikací v oblasti elektronického obchodování E-Commerce a internetu, softwarové podpory a vytváření zahraničních vývojových center. Společnost zaměstnává více než 3000 lidí.

Kontaktujte: Infosys Technologies na telefonním čísle 510- 770- 3673 nebo navštivte webové stránky společnosti Infosys na http://www.itlinfosys.com.

Společnost Nasdaq Amex Market Group, která provozuje trh Nasdaq a americkou burzu (R), je dceřinou společností společnosti NASD, která je největší v odvětví cenných papírů a která je samoregulující se organizací ve Spojených státech. Spojení Nasdaq a Amex (R) vytvoří první světový finanční trh, který spojí centrálního aukčního specialistu s výrobcem systému mnohočetného trhu.

Mimoburzovní trh Nasdaq kotuje téměř 5100 společností a obchoduje s více akciemi za den než všechny ostatní hlavní americké trhy. Od debutu Nasdaqu jako prvního elektronického akciového trhu, je Nasdaq v popředí inovací při používání technologií , které spojují milióny investorů s hlavními světovými společnostmi. Jde o nejlépe regulovaný trh s akciemi mezi světovými trhy, který využívá nejsofistikovanější kontrolní systém a nejlepší regulační odborníky k ochraně investorů a k zajištění poctivého a konkurenčního obchodního prostředí.

Kontaktujte: Scott Peterson, (USA) 202-728-8955, nebo Mike Shokouhi, (USA) 202-728-8197, okba z Nasdaq; nebo DV Devarakonda, (USA)510-770-3673, nebo Marti Colwell, (USA) 619- 458-1818, oba z Infosys webové stránky: http://www.itlinfosys.com Web site: http://www.nasdaq-amex.com Web site: http://www.nasdaq- amexnews.com

Klíčová slova Infosys

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.