Nortel a Tyco se dohodly o společných kabelových sítích

Společnosti Tyco Submarine Systems Ltd., ("TSSL") a Nortel Networks* (NYSE: NT; TSE) uzavřely dohodu, že budou společně poskytovat svým zákazníkům optická řešení pro globální pozemní a podmořské komunikační sítě. Taková spolupráce umožní rozmístění velmi rozsáhlých mezikontinentálních optických sítí pro globální nosiče, rozmisťující Optical Internet.

TSSL, lídr ve vývoji, instalaci a údržbě podmořských komunikačních sítí, a Nortel Networks, světová jednička v oboru vysokorychlostních optických sítí, budou spolupracovat, aby mohly nabízet svých zákazníkům na celém světě plně integrované sítě. Touto dohodou TSSL a Nortel Networks provádějí svou sdílenou vizi o poskytování síťových řešení typu konec-konec, dostupných z obou společností. Rozsah této dohody zahrnuje společný marketing, dodávky, služby a možný výzkum a vývoj.

"Nortel Networks je předním světovým dodavatelem vysokorychlostních optických sítí, které mají kompletní pozemní a bezdrátové řešení pro tvorbu telekomunikací budoucnosti, včetně nového Internetu," prohlásil Neil Garvey, prezident TSSL. "Společnou prací budou naše dvě společnosti plně uspokojovat potřeby celkové telekomunikační mezinárodní sítě."

"Jsme potěšeni vstupem do strategického partnerství s TSSL," řekl prezident optických sítí v Nortel Networks Mike Unger. "Protože nové rozsáhlé mezinárodní vysokorychlostní sítě jsou budovány rychlým tempem, aby udržely krok s růstem šířky vlnového pásma spojené s novými aplikacemi Internetu, budou naše dvě organizace vyvíjet řešení rozhraní pro vysokorychlostní globální sítě."

Celkový kumulativní oslovitelný trh pro taková podmořská a pozemní síťová řešení je odhadován na více než 15 miliard USD do roku 2002, uvádí analytická odvětvová firma KMI.

Tyco Submarine Systems Ltd., plně vlastněná pobočka Tyco International Ltd., je nezávislým dodavatelem podmořských komunikačních systémů a služeb. TSSL vlastní a provozuje flotilu moderních kabelových lodí pro instalaci a údržbu systémů podmořských komunikačních sítí. Moderní technologii optických vláken poskytují mezinárodně uznávané TSSL Lab se sídlem v Eatontownu v New Jersey. Úplně integrované výrobní kapacity TSSL se vyznačují zařízeními pro výrobu kabelů, zesilovačů a přenosového zařízení, umístěnými v New Hampshiru v New Jersey a Virginii. TSSL zkombinovala tyto kapacity pro úspěšné zřízení 85 podmořských optických sítí o délce přes 380.000 km optických kabelů, spojujících více než 100 zemí. Pro další informace o TSSL navštivte dále uvedené webové stránky.

Nortel Networks dodává zákazníkům na celém světě hodnotu prostřednictvím řešení Unified Networks*, spojujících kritickou telefonii a optimalizované sítě IP. Mezi zákazníky jsou státní a soukromé podniky a instituce, poskytovatelé internetových služeb, společnosti místních, dálkových, buňkových a počítačových komunikací, kabelové televize a veřejně prospěšné podniky. Kmenové akcie Nortel Networks jsou obchodovány na akciových burzách v New Yorku, Torontu, Montrealu, Vancouveru a Londýně. Nortel Networks měly v roce 1998 příjmy 17,6 miliardy USD a mají přibližně 75.000 zaměstnanců na celém světě.

* Nortel Networks, Nortel Networks Globemark, Unified Networks a How the world shares ideas jsou obchodní značky Nortel Networks Corporations. ots Original Text Service: Tyco Submarine Systems Ltd. Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Alain Bourget z Nortel Networks, 514-818-2596, boural@nortelnetworks.com; nebo Jim Brennan z Tyco Submarine Systems Ltd, 973-656-8124, jbrennan@submarinesystems.com Webové stránky: http://www.nortelnetworks.com http://www.submarinesystems.com http://www.tycoint.com

Klíčová slova Nortel-Tyco

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.