Blockbuster vstupuje na filipínský trh videopůjčoven

Společnost Blockbuster uzavřela smlouvu o rozvoji se společností Arcon Video Corporation, jednou z firem patřících do skupiny Arcon Franchise Group, kterou vlastní Reynaldo A. Concepcion, s cílem uvést obchody Blockbuster na Filipínské ostrovy. Smlouva zvýší počet zemích, ve kterých BLOCKBUSTER působí, na 27.

"Cítíme, že na asijském trhu je spousta nových oblastí s možností růstu," uvedl Nick Shepherd, starší viceprezident mezinárodní divize společnosti Blockbuster. "Expandujeme a nadále budeme expandovat prostřednictvím franšízinkových smluv a společných podniků na klíčových trzích."

První franšízinkové videopůjčovny BLOCKBUSTER mají být podle plánu otevřeny později v tomto roce v klíčových místech v okolí metropole Manily.

"Blockbuster je společnost, se kterou je skvělé sloučit síly vzhledem k jejím zkušenostem z maloobchodního půjčování videa a identitě její značky," řekl Concepcion. "Těším se na dlouhý a prosperující vztah s Blockbusterem."

Concepcion má na Filipínách celou řadu maloobchodů a franšízinkových podniků, které provozuje spolu se svým synem Jamesem. K nim patří i franšízinkové pobočky dalších známých značek s původem ve Spojených státech, například Days Inn, Medicine Shoppe a Century Small Business Solutions.

"Průmysl zábavy je na Filipínách ohromně populární", uvedl James Concepcion. "Jsme přesvědčeni, že Blockbuster nám poskytne velké možnosti synergických efektů spolu s ostatními franšízovanými značkami, které v zemi provozujeme".

"věříme, že náš globální úspěch spočívá na faktu, že jsme schopni spojit naše zkušenosti s maloobchodní nabídkou videa s místními společnostmi, které znají ekonomiku a zákazníky," dodal Shepherd.

Blockbuster Inc. je světovou jedničkou v oblasti půjčoven zábavy pro domácnosti a má v 26 zemích asi 6300 videopůjčoven. Přístup do společnosti ze všech zemí je přes webovou adresu www.blockbuster.com. Blockbuster Inc. je dceřiná firma společnosti Viacom Inc. (NYSE: VIA), jedné z největších světových společností v oblasti zábavního průmyslu a předním aktérem v téměř každém segmentu na mezinárodním mediálním trhu.

ots Original Text Service: Blockbuster

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Liz Greene, Blockbuster, 011-1-214-854-3190

Web site: http://www.blockbuster.com

Klíčová slova Blockbuster

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.