Computer Associates a CHS rozšířily strategickou alianci

Computer Associates International, Inc. (CA) (NYSE: CA) a CHS Electronics, Inc. (CHS) (NYSE: HS) dnes oznámily, že podepsaly dohodu o vstupu do rozšířené strategické aliance. CHS bude poskytovat CA marketingová, distribuční a prodejní práva na její nabízené produkty. CA bude do CHS investovat až 50 miliónů USD.

CHS, která současně působí ve 46 zemích a obsluhuje více než 150.000 prodejců, je největším distributorem v Evropě a Latinské Americe a třetím největším na světě, a buduje své pozice v Asii, na Blízkém východě a v Africe. Společnost se stará o omezenou řadu výrobků s vysokou poptávkou od předních výrobců. Více než 90 procent výrobků, které prodává, je vyrobeno 60 výrobci zařízení a softwaru, včetně CA, Hewlett Packard, Microsoft, IBM, Seagate, Compaq, Quantum, Western Digital, Intel, 3Com, Toshiba, Epson, Sun a Creative Labs.

"Prostřednictvím tohoto strategického partnerství bude organizace Global Professional Services společnosti CA schopna lépe reagovat na potřeby zákazníků v oblasti integrovaných řešení, která zahrnuje software, hardware a profesionální služby," řekl předseda a výkonný ředitel CA Charles B.Wang. "Partnerství s CA nám dovoluje dodávat tuto přidanou hodnotu, aniž bychom ohrozili naší hardwarovou neutralitu, která je podstatná pro zajištění flexibility při plnění specifických požadavků každého z našich zákazníků."

"Náš přístup zaměřený na distribuci a schopnost dodávat produkty celosvětově, včetně USA, umožní CA rychleji reagovat na změny dynamiky trhu," řekl předseda a výkonný ředitel CHS Claudio Osorio. "Rozšířením našeho partnerství s CA, předním světovým poskytovatelem podnikových manažerských řešení, budeme v lepším postavení při podpoře našich prodejců tím, že budeme nabízet špičkové technologie, počínaje nejmenšími prodejci a konče nejvyšším koncem prodejní sítě.

CHS použije výnosy z této investice pro účely práce s kapitálem. Navrhovaná transakce je předmětem jednání a provedení konečných dokladů.

Minulý měsíc CA a CHS oznámily rozsáhlou dohodu o spojení předních informačních technologií řešení manažerského softwaru CA s produkty serverů, desktopů a pamětí, které CHS distribuuje v Evropě, na Blízkém východě, v Asii a Latinské Americe. Software bude distribuován s úplnou řadou masových a špičkových produktů CHS. Mezi tyto produkty patří všechny osobní počítače, masová paměťová zařízení a špičkové servery, které CHS předem konfiguruje pro firemní trh. Spojení produktů má být zahájeno v červnu ve Spojeném království.

Computer Associates International, Inc., světová jednička v počítačovém zpracování kritických podnikatelských úkolů, poskytuje softwarové, podpůrné a integrační služby ve více než 100 zemích na celém světě. CA má více než 14.000 zaměstnanců a ve finančním roce 1999 měla příjmy 5,3 miliardy USD.

Pro další informace o CA volejte 516-342-5224 nebo email info@cai.com. Webová adresa CA je http://www.cai.com .

CHS Electronics se sídlem v Miami, na posledním seznamu Fortune 500 největších průmyslových společností v USA zařazená na 189.místo, je předním mezinárodním distributorem mikropočítačů, periférních zařízení a softwaru pro přibližně 150.000 prodejců ve 46 zemích Evropy, Latinské Ameriky, Asie, Blízkého východu a Afriky. Na rozdíl od jiných velkoprodejců počítačů CHS Electronics distribuuje omezeno výrobkovou řadu pro omezený počet předních výrobců počítačů a to pouze mimo USA. Společnost je přesvědčena, že její "cílená distribuce" jí umožňuje reagovat rychleji na zákazníky, poskytovat lepší služby a snížit požadavky na inventorní a provozní kapitál. CHS se považuje za největšího distributora mikropočítačů v Evropě a Latinské Americe. Informace o CHS Electronics lze nalézt na webové stránce společnosti na http://www.chse.com .

Všechny uváděné názvy produktů jsou obchodními značkami příslušné společnosti.

ots Original Text Service: Computer Associates International, Inc. Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Doug Robinson, investor relations Tel.: (v USA) 516-342- 2745, nebo dougr@cai.com, nebo Bob Gordon, public relations, Tel.: (v USA) 516-342-2391, nebo bobg@cai.com, oba z Computer Associates; nebo Richard Kaminsky, investor relations, z CHS Electronics Tel.: (v USA) 305-908-7214, nebo richard_kaminsky@chse.com Webová stránka: http://www.cai.com e-mail: NA_global@newsaktuell.de

Klíčová slova Computer Associates

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.