Obchodní výhled na rok 2022: vedoucí představitelé globálních společností jsou pozitivní

Podle nového průzkumu společnosti YPO se více než 80 % vedoucích pracovníků globálních společností ve 44 odvětvích domnívá, že hospodářský růst bude v roce 2022 stále silný, i když zde figuruje vysoká míra nejistoty.

Průzkum YPO Global Pulse Survey proběhl v období 18. listopadu až 5. prosince a zúčastnilo se ho 1700 vedoucích pracovníků ve 101 zemích:

– V mnoha společnostech se situace zlepšuje, pokud jde o růst tržeb a najímání nových zaměstnanců.

– – Z dotazovaných vedoucích pracovníků jich od začátku roku 2021 zaznamenalo 37 % nárůst příjmů o 20 % a více, a pouze 17 % z nich zaznamenalo od začátku roku pokles o 10 % a více.

– – Najímání zaměstnanců probíhá rychleji – 38 % respondentů zaznamenalo od začátku roku 2021 nárůst počtu zaměstnanců o 10 % nebo více, ačkoli 45 % firem uvedlo, že jejich celkový počet zaměstnanců je přibližně stejný jako na začátku roku 2021, a 16 % uvedlo, že zaznamenalo pokles.

– Většina vedoucích pracovníků (71 %) se v příštím roce velmi nebo alespoň do jisté míry obává dopadu inflace na své podniky. Vedoucí pracovníci ve Spojených státech (77 %) se inflace obávají více než jejich kolegové ve světě.

– – Obavy z inflace by mohly být špatnou zprávou pro spotřebitele, neboť respondenti z oboru výroby potravin a nápojů (74 %), zpracovatelského průmyslu (73 %) a maloobchodu a velkoobchodu (62 %) plánují v reakci na inflaci zvýšit ceny.

– Zdá se, že problémy v dodavatelském řetězci v dohledné době neskončí – pouze 2 % respondentů věří, že budou vyřešeny na začátku roku 2022. Třicet devět procent respondentů se domnívá, že k jejich řešení dojde na konci roku 2022, a 38 % z nich očekává, že k němu dojde v roce 2023 nebo později.

– Celosvětový nedostatek pracovních sil přetrvává, 67 % respondentů uvedlo, že je do jisté míry nebo velmi obtížné najít zaměstnance na pozice běžné pracovní síly, a 57 % respondentů uvedlo stejnou míru problémů, pokud jde o nábor zaměstnanců na pozice vrcholového managementu a vedoucích pracovníků.

– Přestože pouze 1 % dotázaných vedoucích pracovníků věří, že zaměstnanci jsou doma produktivnější, 74 % vedoucích pracovníků se domnívá, že některá z forem flexibilního pracovního režimu přetrvá.

– Vzhledem k tomu, že tlak pandemie si vybírá svou daň, zavádějí některé podniky lepší benefity v oblasti duševního zdraví. 35 % z nich uvádí nějakou formu investic do duševního zdraví zaměstnanců a 16 % plánuje přidat další.

– V roce 2022 by se podle členů YPO měli všichni vedoucí pracovníci zaměřit na:

– – Zlepšování zapojení zaměstnanců a pracovní kultury/zaměstnanosti

– – Využití alternativních peněžních toků / ochranu peněžních toků stávajících

– – Přípravy na inflaci

– – Plánování řešení problémů dodavatelského řetězce

– – Porozumění měnícím se potřebám zákazníků

Metodika YPO Global Pulse:

Průzkum YPO Global Pulse provedla organizace YPO v období 18. listopadu – 5. prosince 2021 prostřednictvím online dotazníku. Celkem se ho zúčastnilo 1700 členů YPO, kteří zastupují 101 různých zemí. Rozpětí výběrové chyby tvořilo plus minus 2,3 procentního bodu s úrovní spolehlivosti 95 %.

O organizaci YPO:

YPO je globální komunita vedoucích pracovníků, která sdružuje více než 30.000 vedoucích pracovníků ze 142 zemí, které spojuje společné přesvědčení, že svět potřebuje lepší vedoucí pracovníky. Další informace najdete na adrese ypo.org.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1065220/logo_Logo.jpg

KONTAKT: Amy Reidová, areid@ypo.org

Klíčová slova USA-hospodářství-YPO

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.