Square, Inc. se přejmenovává na Block

Touto změnou se značka Square, která byla vybudována pro divizi orientovanou na prodejce, odliší od názvu celé společnosti.

Společnost Square, Inc. (NYSE: SQ) oznámila, že se přejmenuje na Block. Název Block ponese mateřská společnost jako celek. Název Square byl stále více ztotožňován s divizí orientovanou na prodejce, která poskytuje ucelený ekosystém komerčních řešení, podnikového softwaru a bankovních služeb pro prodejce, a díky oznámené změně se tato divize stane skutečným vlastníkem značky Square, jež vznikla pro ni.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20211201006139/en/

Přejmenování na Block odráží růst společnosti. Od svých počátků v roce 2009 se postupně rozšířila o divize Cash App, TIDAL a TBD54566975 a změna názvu vytváří prostor pro další růst. Block je zastřešující ekosystém mnoha divizí, které spojuje cíl pomáhat klientům, k nimž patří jednotlivci, umělci, fanouškové, vývojáři i prodejci, s přístupem na trh.

„Značku Square jsme vybudovali pro divizi orientovanou na prodejce a tam i patří,“ uvedl Jack Dorsay, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Block. „Máme nový název, ale na smyslu naší činnosti, tedy zlepšovat ekonomické možnosti klientů, se nic nemění. Bez ohledu na budoucí růst či změny budeme nadále vyvíjet nástroje, které lidem zpřístupňují trhy.”

Změnou názvu na Block se společnost jako taková odlišuje od svých divizí, které jsou jejími stavebními kameny. Nedojde k žádným organizačním změnám a Square, Cash App, TIDAL i TBD54566975 si podrží své dosavadní značky. Na ústřední úrovni budou celý ekosystém nadále řídit pracovníci klíčových oddělení, jako jsou právní, personální a finanční oddělení. V důsledku této změny se Square Crypto, což je samostatný projekt společnosti zaměřený na podporu bitcoinu, přejmenuje na Spiral.

Nový název vyvolává řadu asociací – „block“ se může vztahovat ke stavebním kamenům, k blokům budov ve městech a jejich obyvatelům, ke komunitám, které se setkávají na místních party plných hudby, k blockchainu, k částem programovacího kódu i k překážkám, jež je nutné překonat.

V této tiskové zprávě označujeme Square, Inc. jako „Block“. Očekává se, že úřední přejmenování nastane kolem 10. prosince 2021 poté, co budou splněny veškeré zákonné požadavky. Na newyorské burze si společnost prozatím ponechává svůj ticker SQ. Veškeré budoucí změny budou oznámeny veřejně. Není nutné, aby stávající akcionáři podnikali jakékoli kroky. Kmenové akcie třídy A budou nadále kotovány na NYSE a kód CUSIP se nemění.

Další informace najdete na stránce www.block.xyz a novinky ze společnosti můžete sledovat i na twitterových účtech @blocks a @blockIR. Materiály pro média jsou k dispozici na stránce www.block.xyz/mediakit. Stránku společnosti Block pro investory a twitterové účty @blocks a @blockIR hodláme využívat ke zveřejňování podstatných neveřejných informací a k dodržování oznamovacích povinností dle amerického nařízení o férovém informování.

O společnosti Block

Block (NYSE: SQ) je globální technologická společnost zaměřená na finanční služby. Sestává z divizí Square, Cash App, Spiral, TIDAL a TBD54566975 a vyvíjí nástroje, které lidem usnadňují přístup k trhům. Square pomáhá prodejcům řídit a rozvíjet obchodní činnost díky ucelenému ekosystému komerčních řešení, podnikového softwaru a bankovních služeb. S Cash App může kdokoli snadno zasílat či utrácet peníze nebo je investovat do akcií či bitcoinu. Spiral (dříve Square Crypto) buduje a financuje bezplatné bitcoinové projekty na bázi open source. TIDAL využívají umělci, aby uspěli coby podnikatelé a navázali užší vztahy se svými fanoušky. TBD54566975 buduje otevřenou platformu pro vývojáře, která umožňuje přístup k bitcoinu a jiným blockchainovým technologiím bez zprostředkovatele.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211201006139/en/

Kontakty

Kontakt pro média:

press@block.xyz

Kontakt pro investory:

ir@block.xyz

Zdroj: Block, Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-počasí-finance-Block

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.