Lidya se spojila se Shoptetem, reagují na prudký rozvoj e-commerce

Libor Vaníček, ředitel české pobočky Lidya

Finančně-technologická společnost Lidya zahájila spolupráci s firmou Shoptet, největším tuzemským poskytovatelem řešení pro tvorbu a správu e-shopů. Pandemie koronaviru pomohla v posledním roce vzniku nových internetových obchodů i prudkému rozvoji e-commerce. Pokud malí a střední podnikatelé potřebují v začátku svého podnikání krátkodobou finanční podporu či jen podporu v jeho dalším rozvoji, mohou využít právě služby Lidye. Nová fintech platforma jim nabízí možnost získat bezpečný provozní úvěr na cokoliv, třeba nákup zásob, marketing nebo mzdy.

Ve třetím kvartálu podle Shoptetu přibylo 2860 nových internetových obchodů a celkový obrat českých e-shopů dosáhl v tomto období 46,8 miliardy korun. Do konce roku by navíc mohl dále růst. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) už dříve odhadla, že letošní obraty on-line prodejců možná překonají hranici 200 miliard korun. Meziročně si internetoví prodejci polepšili o tři procenta a oproti roku 2019 o pětinu. V současnosti jich působí v ČR celkem 42 173.

“Nárůstu poptávek ze sektoru e-commerce si v Lidyi všímáme již delší dobu, ale v posledním kvartále evidujeme nárůst poptávek od e-shopů o rekordních 50 %. Velký podíl na tom mají blížící se svátky. E-shopy se zásobují před Vánoci a naše financování je pro ně ideální,” doplňuje Libor Vaníček, ředitel české pobočky Lidya.

Finanční podporu mohou majitelé e-shopů najít právě u Lidye, která poskytuje malým a středním podnikatelům krátkodobé a bezpečné podnikatelské úvěry. Žádat o ně mohou online a na základě výpisů z bankovního účtu získat, do 24 hodin a bez zástavy, dodatečné finanční prostředky.

O společnosti Lidya

Lidya je holdingová společnost registrovaná v USA. Společnost zahájila svou činnost v roce 2016 v Nigérii jako digitální platforma pro poskytování krátkodobých a bezpečných úvěrů v segmentu živnostníků a malých a středních firem. V současné době společnost Lidya provozuje úvěrové operace v Nigérii, Polsku a České republice a také technologický tým v Portugalsku. V Praze pro ni pracuje tým zkušených profesionálů pod vedením Libora Vaníčka, dlouholetého ředitele retailového bankovnictví ING Bank. V České republice Lidya poskytla již 1000 úvěrů v souhrnné výši přes 200 milionů korun. Typickými klienty Lidye jsou firmy zabývající se logistikou, specializující se na nákladní dopravu, stavebnictví a e-shopy, které využívají prostředky na nákup zboží. Průměrná výše úvěru je 200 tisíc korun a 95 procent podnikatelů čerpá úvěr opakovaně.

Klíčová slova ČR-finance-služby-internet-firmy-Lidya-Native PR

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.