Úložiště Huawei OceanStor Pacific se umístilo na druhém místě v seznamu IO500

Úložiště Huawei OceanStor Pacific Storage (Huawei HPDA Lab) se umístilo na druhém místě v žebříčku IO500, který je jedním z nejdůležitějších světových žebříčků výkonu HPC úložišť.

Úložiště Huawei OceanStor Pacific je inteligentní distribuované úložiště nové generace, které našlo široké komerční uplatnění díky svým vlastnostem, jako je například:

  • Silná podpora hybridních pracovních zátěží: Tento distribuovaný úložný systém, který spolupracuje se systémem OceanFS, paralelním souborovým systémem vyvinutým společností Huawei, využívá řadu špičkových technologií, například rozdělení adresářů DHT, průtok velkých a agregaci malých I/O nebo správu diskového prostoru s větší mírou granularity. To zajišťuje vysokou šířku pásma pro velké soubory a vysokou IOPS pro malé soubory. To odpovídá různým potřebám různých hybridních pracovních zátěží.
  • Spolehlivá ochrana dat: OceanStor Pacific využívá technologii Erasure Coding (EC), která zajišťuje ochranu dat N+M i spolehlivost a dostupnost dat na podnikové úrovni a zároveň nabízí větší dostupnou kapacitu a vyšší využití zdrojů.

IO500® je jedním z předních světových žebříčků výkonu úložišť HPC. Je uznáván mnoha výzkumnými institucemi, mezi které patří univerzity, národní laboratoře i komerční společnosti. Od listopadu 2017 je seznam IO500 zveřejňován na nejvýznamnějších konferencích týkajících se HPC (SC v USA a ISC v Německu). V této souvislosti se výkon I/O stal důležitým ukazatelem pro měření efektivity aplikací superpočítačů. Konkrétně měří výkon úložiště pomocí dvou klíčových ukazatelů: šířky pásma (GB/s) a rychlosti čtení/zápisu (IOPS). Systémy úložišť se hodnotí pomocí simulací různých modelů I/O, od lehkých až po těžké pracovní zátěže. Skóre se počítá z geometrického průměru hodnot výkonu ve všech modelových situacích. Omezením benchmarku na 10 uzlů test zjišťuje limity výkonu systému úložiště pro jednoho klienta. Seznam 10 uzlů je pro uživatele dobrým referenčním rámcem, protože věrně reprezentuje měřítko, kterého může dosáhnout skutečný paralelní program. Lépe také odráží výkon I/O, který může systém úložiště poskytovat v reálných aplikacích.

Další informace najdete na webových stránkách společnosti Huawei OceanStor Pacific Storage

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1698802/Huawei_OceanStor_Pacific_Storage.jpg

KONTAKT: Leon Li, lihuiping10@huawei.com

Klíčová slova Čína-počítače-Huawei

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.