Už i děti z mateřských škol mohou soutěžit v cizích jazycích online

Na začátku listopadu odstartuje v České republice první online soutěž v učení cizích jazyků určená pro nejmenší děti. Děti z mateřských škol a v prvních ročnících základních škol si mohou procvičovat slovní zásobu ve verzi aplikace WocaBee pro děti ve věku 4-7 let. V soutěži se bude hodnotit píle v učení nových slovíček, učení probíhá výhradně prostřednictvím obrázků a zvuků. Soutěž s názvem Mini WocaBee šampionát se uskuteční v termínu 8.-12. listopadu 2021. Mateřské a základní školy, jakož i lektoři skupinových kurzů pro nejmenší děti do ní mohou své třídy přihlásit do 5. listopadu. Jazyková soutěž pro nejmenší se uskuteční v rámci online Jazykového WocaBee šampionátu pro základní a střední školy, který probíhá od 20. října pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Soutěž Mini WocaBee šampionát se v České republice uskuteční poprvé. Jejím organizátorem je poskytovatel aplikace WocaBee k učení cizích slovíček pro školy, která se na českých školách používá již čtvrtý školní rok. Až 98 % učitelů, kteří ji vyzkoušeli, v průzkumu* potvrdilo, že aplikace pomáhá žákům výrazně zlepšit jejich jazykové znalosti.

"Úspěch aplikace WocaBee na školách nás spolu s letošní rekordní účastí v Jazykovém WocaBee šampionátu inspirovali k vytvoření soutěže i pro nejmenší děti. Ty se učí jazyky v naší aplikaci WocaBee ve verzi pro děti pomocí obrázků a zvuků. Naším cílem je děti motivovat už v tomto věku k pravidelnému procvičování cizího jazyka," říká Michal Ošvát, autor aplikace a organizátor soutěže.

V Mini WocaBee šampionátu se budou hodnotit třídy na základě píle v procvičování slovní zásoby. O té vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci WocaBee, tzv. WocaPoints. Čím více děti slovíčka procvičují, tím více se také naučí. V soutěži vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Všichni zapojení žáci i učitelé mají zároveň možnost získat hodnotné ceny v losování.

Mateřské a základní školy, jakož i lektoři skupinových kurzů pro děti ve věku 4-7 let mohou své žáky přihlásit do soutěže Mini WocaBee šampionát do 5. listopadu 2021. Přihlašování je velmi jednoduché – stačí si na stránce organizátora www.wocabee.app objednat bezplatnou měsíční verzi aplikace, přičemž po přihlášení učitel zvolí verzi pro děti. Do slosování o hodnotné ceny jsou zařazeny všechny třídy, které splní velmi jednoduché podmínky. Losování se uskuteční 12.11.2021, samotná soutěž tříd se uskuteční v termínu 8.-12.11.2021. Více informací o cenách a podmínkách soutěže jsou dostupné na:

https://www.wocabee.app/minisoutez

*Průzkum společnosti WocaBee realizovaný prostřednictvím online dotazníků v červenci 2020 na vzorku 503 učitelů a 1410 žáků.

WocaBee je webová online aplikace pro učení cizích slovíček, která je dostupná na www.wocabee.app. Učitel průběžně zadává do aplikace balíčky slovíček, které se mají žáci naučit a doma procvičovat. Ve standardní verzi určené pro žáky od 3. ročníku základních škol až po maturanty si žáci slovíčka procvičují prostřednictvím 8 různých procvičovacích metod. Učitel zde má možnost spustit písemky, které jsou ihned automaticky vyhodnoceny, nebo spustit pro žáky ze slovíček online hru. Ve verzi pro děti ve věku 4-7 let se žáci učí novou slovní zásobu prostřednictvím obrázků a zvuků. Aplikace se každému individuálně přizpůsobuje podle toho, ve kterých slovíčkách dělá žák chyby – využívá tzv. umělou inteligenci. WocaBee se na českých školách používá od podzimu 2018. Aplikaci již využilo téměř 300 000 žáků a učitelů v České republice i v zahraničí, přičemž průměrné hodnocení představuje 5 z 5-ti hvězdiček.

Klíčová slova ČR-vzdělání-internet-děti-WocaBee

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.