Petr Hampl se stane generálním ředitelem společnosti Ahrend

Petr Hampl, budoucí generální ředitel společnosti Ahrend

Petr Hampl, budoucí generální ředitel společnosti Ahrend

Novým generálním ředitelem společnosti Ahrend a.s. se od 1. ledna 2022 stane Petr Hampl. Patří do skupiny zakládajících členů původní firmy TECHO, která během jeho působení v roli obchodního ředitele dosáhla třímiliardového obratu. Na pozici nahradí Jiřího Kejvala.

"Je pro mě nesmírným zadostiučiněním vidět růst firmy od nuly k výsledkům, o kterých jsme v prvních dnech po jejím založení mohli leda snít. Ahrend (dříve TECHO) si prošlapal cestu tam, kde ji ostatní neviděli. Dnes a denně se nám potvrzuje, že houževnatost a vize budoucnosti, s kterou jsme na trh vstupovali, jsou tím, proč dnes stojíme pevně na nohou. Jako hrdý člen Royal Ahrend udáváme krok samotnému trhu a současně flexibilně odpovídáme na zvyšující se poptávku po moderních řešeních. Právě proto se zaměříme na integraci výroby 4.0, která posune dopředu nejen naši firmu, ale i samotný průmysl jako celek,“ říká Petr Hampl, budoucí generální ředitel Ahrend.

Petr Hampl vystudoval Fakultu stavební na ČVUT v Praze. Krátce po dokončení studia stál u založení firmy TECHO, kde následně pracoval jako obchodník. V roce 2005 se stal jejím obchodním ředitelem a o 3 roky později začal působit i jako člen představenstva společnosti. Podílel se na získávání a řízení největších projektů firmy a dovedl ji tak k rekordnímu třímiliardovému obratu. Stál za expanzí na světové trhy v Evropě, Asii i na Blízkém východě, díky čemuž má Ahrend pobočky celkem v 25 zemích. Měl také na starosti postupnou integraci firem TECHO a Ahrend, která byla finálně dovršena na začátku tohoto roku. V rámci mateřské skupiny Royal Ahrend se věnoval i synergii a efektivní spolupráci Ahrend CEE a Ahrend West, která vedla k posílení pozice na řadě evropských trhů. Nově se Petr Hampl stal členem týmu Global leadership v rámci skupiny Royal Ahrend.

"Náš obor stojí na sklonku nové éry pracovního prostředí. Mění se přístup k samotným kancelářím a největší roli bude i do budoucnosti hrát zdraví a psychická pohoda zaměstnanců. Zvyšující se poptávka po řešeních na míru znamená také vyšší tlak na výrobní procesy. Právě tato transformace, přechod k výrobě 4.0 i užší mezinárodní spolupráce v rámci skupiny představují největší výzvy pro nového generálního ředitele,“ vysvětluje Eugène Sterken, CEO skupiny Royal Ahrend.

Petr Hampl v pozici nahradí současného ředitele a zakladatele firmy Jiřího Kejvala, který bude nadále působit jako člen dozorčí rady Ahrend a exekutivní poradce Royal Ahrend.

O společnosti

Společnost Royal Ahrend byla založena roku 1896 v Amsterdamu a v současnosti patří k největším světovým výrobcům kancelářského nábytku. Jejím posláním je vytvářet inspirativní pracovní prostory a moderní systémy kancelářského nábytku dodávané klientům po celém světě.

Systémy kancelářského nábytku a prostorová řešení se navrhují s cílem optimalizovat pracovní prostředí zaměstnanců s důrazem na jejich zdraví, pracovní pohodu a produktivitu. Produkty Royal Ahrend si získaly světové uznání za svou udržitelnost a charakteristický nadčasový nizozemský design. Společnost provozuje své pobočky ve více než 25 zemích v Evropě, na Blízkém východě a v Asii, kde nabízí světově proslulé produktové řady: Ahrend, Gispen a TECHO.

Skupina Royal Ahrend udává krok celému odvětví na poli ekologické udržitelnosti, obdržela certifikát Cradle2Cradle© a současně je členem nadace EllenMcArthur CE100. Společnost zaměstnává asi 1700 zaměstnanců.

www.ahrend.cz

Klíčová slova ČR-dřevo-nábytek-personální-firmy-Ahrend-Stance Communications

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.