S TRADE NEWS (nejen) prázdninově na Balkán

V tropických dnech vám přijde k duhu čtení, které najdete v červnovém vydání magazínu o obchodu a exportu TRADE NEWS. Zavede vás totiž na západní Balkán, který láká k odpočinku nádhernou přírodou, unikátními historickými památkami i gurmánskými zážitky. Je to však také teritorium, kde si čeští podnikatelé vybudovali skvělé renomé a mají tamním zemím co nabídnout.

"České firmy nemají s adaptací v Bosně a Hercegovině problém. Můžete nám být skvělým mentorem," zdůrazňuje v exkluzivním rozhovoru velvyslankyně Bosny a Hercegoviny v České republice Martina Mlinarević Sopta. Podle ní mají naše země mnoho společného. "Jsme vtipní a zároveň pracovití, jako Češi," dodává. Martina Mlinarević Sopta: České firmy nemají s adaptací v Bosně a Hercegovině problém | iTradeNews.cz

O tom, že Češi mají stále dobré jméno i v nejambicióznější balkánské zemi, Srbsku, hovoříme s ředitelem zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Bělehradě Martinem Šmejcem. "Máme k sobě kulturně a historicky blízko, čeští investoři jsou zde bráni ve srovnání s některými západními podnikatelskými subjekty jako spolehliví partneři. Pořád se tu dobře prodávají české strojírenské výrobky a škodovka patří k nejprodávanějším autům vůbec.“ Martin Šmejc: Češi zůstali pro Srbsko spolehlivými a srozumitelnými partnery | iTradeNews.cz

Severní Makedonii objevíte mimo jiné s viceprezidentem Česko-makedonské obchodní a průmyslové komory Ljirimem Kazimim. Říká, že firmu lze založit rychle a snadno a každého investora si tam hýčkají. Ljirim Kazimi: Makedonie je podnikatelsky hodně zajímavá | iTradeNews.cz

V čísle představíme i další země západního Balkánu – Albánii, Černou Horu a Kosovo. A tradičně vám nabídneme příběhy úspěšných českých firem: Prefa Brno Jiří Stix: Sázka na pestrost výrobního portfolia se nám vyplatila | iTradeNews.cz , Vodní zdroje Zdeněk Formánek: Česko-srbský byznys zdárně přežil i historické peripetie | iTradeNews.cz , Hit Office Jde to i bez plastů, říká vítěz Národní ceny za kvalitu v rodinném podnikání | iTradeNews.cz , Mastr S jako sociální | iTradeNews.cz nebo Ergotep Milan Resl: Za loňský rok jsme zaznamenali historicky rekordní počet objednávek | iTradeNews.cz .

V časopise najdete jako vždy mnoho dalších zajímavých článků, rozhovorů a původních infografik. TRADE NEWS, který vydává agentura ANTECOM jako magazín AMSP ČR o obchodu a exportu, vychází právě v těchto dnech na 88 stranách tištěným nákladem 8000 kusů.

Je distribuován bezúplatně přímo k manažerům firem s rozhodující pravomocí. Zdaleka se nejedná pouze o členy AMSP ČR, ale také o další společnosti a instituce. Je připravován ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a institucemi podporujícími český vývoz, jako jsou například CzechTrade, CzechInvest, EGAP, ČEB, ČMZRB, ICC ČR, a s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Online si ho přečtete zde: www.itradenews.cz. U nás se za stahování neplatí.

Více informací: www.tradenews.cz

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

TRADE NEWS

Redakční servis:

produkce@antecom.cz

www.itradenews.cz

www.tradenews.cz

priloha

priloha

priloha

Klíčová slova ČR-obchod-hospodářství-média-firmy-Trade News-ANTECOM

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.