Společnost Mary Kay Inc., výkonný producent oceňovaného filmu Strážci zálivu, se připojuje k iniciativám CEO Water Mandate a United Nations Global Sustainable Ocean Principles

U příležitosti Světového dne oceánů společnost Mary Kay Inc., globální zastánce ekologického uvědomění a společenské odpovědnosti firem, dnes oznámila, že se zavázala ke dvěma zásadním iniciativám v oblasti ochrany světových vodních toků: podepsala iniciativu CEO Water Mandate a zavázala se dodržovat zásady udržitelnosti oceánů podle iniciativy United Nations Global Compact . Tato zpráva přichází uprostřed celostátního festivalového turné filmu Strážci zálivu z produkce této společnosti, který divákům po celém otevírá oči a ukazuje vztah mezi Mexickým zálivem a lidmi, kteří se jej snaží chránit.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete přečíst zde: https://www.businesswire.com/news/home/20210608005357/en/

CEO Water Mandate je zvláštní iniciativou generálního tajemníka OSN a iniciativy UN Global Compact, která je realizována ve spolupráci s organizací Pacific Institute. Iniciativa si klade za cíl přimět vedoucí představitele světových firem k řešení globálních problémů v oblasti vody prostřednictvím podnikového hospodaření s vodou ve spolupráci s OSN, vládami, společenskými organizacemi a dalšími zúčastněnými stranami. Zúčastněné společnosti se zavazují k zavedení účinných opatření v šesti klíčových oblastech a každoročně podávají zprávu o svém pokroku.

Zásady udržitelnosti oceánů podle iniciativy United Nations Global Compact, vypracované na základě konzultací s více než 300 zúčastněnými stranami, poskytují rámec pro odpovědné obchodní postupy v oblasti ochrany oceánů napříč odvětvími a zeměpisnými oblastmi. Vycházejí z deseti zásad Globální dohody OSN o lidských právech, práci, životním prostředí a boji proti korupci a dále je doplňují. Podepsání zásad udržitelného rozvoje oceánů je ambiciózní závazek, ke kterému se zavazují společnosti všech velikostí, odvětví a úrovní vyspělosti v kontextu hospodaření s vodou. Tímto oznámením se společnost Mary Kay připojuje k předním společnostem z celého světa a stanovuje jasná a společná očekávání ohledně ochrany oceánů pro celé odvětví.

„Od zdraví našich oceánů se odvíjí zdraví naší planety,“ uvedla Deborah Gibbinsová, provozní ředitelka společnosti Mary Kay Inc. „Voda je našim nejcennějším zdrojem, a proto je nutné aktivně podporovat úsilí o její ochranu. Byli jsme producentem filmu Strážce zálivu a spolu se stovkami dalších společností jsme se připojili k těmto iniciativám, protože jsme odhodláni zvyšovat povědomí o hrozbách, kterým naše vodní zdroje aktuálně čelí. Těmito snahami chce společnost Mary Kay podporovat ochranu ekosystémů a biodiverzity po celém světě.“

Film Strážci zálivu, který natočil, režíroval a produkoval štáb složený výhradně z žen, byl promítán na téměř desítce filmových festivalů a nedávno získal dvě ceny Telly Awards pro televizně nevysílaný film o přírodě a dokument.

Společnost Mary Kay, která se ještě v tomto roce chystá oznámit svou globální strategii udržitelnost, bude spolupracovat s iniciativou CEO Water Mandate a United Nations Global Compact, aby svůj závazek v oblasti hospodaření s vodou dále upevnila.

O společnosti Mary Kay

Mary Kay Ashová světu ukázala, že svět byznysu zdaleka nepatří jen mužům, a před 57 lety založila svou vlastní kosmetickou společnost. Měla přitom tři cíle: nabídnou ženám více pracovních příležitostí, vyrábět neodolatelné produkty a udělat svět lepším místem. Její sen se postupem času proměnil v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Společnost Mary Kay investuje do vědy, která za krásou stojí, a vyrábí špičkové přípravky pro péči o pleť, kosmetiku či parfémy. Snaží se také posilovat postavení žen a jejich rodin prostřednictvím partnerství s organizacemi z celého světa, zaměřuje se na podporu výzkumu rakoviny, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a motivuje dětí, aby šly za svými sny. Původní vize Mary Kay Ashové stále září. Více informací najdete na stránkách MaryKay.com.

Originální verzi najdete na stránkách businesswire.com https://www.businesswire.com/news/home/20210608005357/en/

Kontakty

Mary Kay Inc. Oddělení pro styk s veřejností marykay.com/newsroom (+1) 972 687 5332 nebo media@mkcorp.com

Zdroj: Mary Kay Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-kosmetika-ekologie-voda-Mary Kay

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí
Energetika, suroviny
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.