Společnost Zymo Research uvádí na trh službu COVID-19 Sequencing Service pro detekci a sledování nových mutací viru SARS-CoV-2

Rychlé reporty mnoha vzorků umožňují detekci mutací, na které by nemusela být vakcína účinná

Společnost Zymo Research dnes představila svou novou službu pro diagnostiku mutací viru covid-19 COVID-19 Variant Sequencing Service. Tato nová globální služba rozšiřuje koncová řešení společnosti Zymo Research proti SARS-CoV-2, která zahrnují odběr vzorků, extrakci RNA a detekci SARS-CoV-2. Detekce mutací pomůže rychle zabránit šíření nových kmenů viru a může poskytnout včasné varování o potenciální neúčinnosti vakcíny.

Společnost Zymo Research, poskytovatel sekvenovacích služeb s certifikací společnosti Illumina, využívá technologii sekvenování nové generace Illumina COVIDSeq™ NGS. Komplexní služba zahrnuje nezbytná zařízení pro odběr vzorků a technologii automatické extrakce doplněnou sekvenováním RNA na platformách Illumina. Technologie společnosti Zymo Research DNA/RNA Shield™ se využívá pro shromažďování, přepravu a uchovávání vzorků. Konzervační látka deaktivuje virus SARS-CoV-2 a zároveň stabilizuje jeho RNA, takže umožní bezpečnou přepravu vzorků při pokojové teplotě pro přípravu knihovny a sekvenování.

"Společnost Zymo Research hraje v boji proti pandemii COVID-19 významnou roli," řekl Dr. Keith Booher, vedoucí divize Zymo Research Services. "Vzhledem k tomu, že virus SARS-CoV-2 mutuje, snažíme se rozvíjet naše portfolio produktů a služeb v oblasti testovacích metod COVID-19, abychom pomohli místním a federálním vládním laboratořím a zdravotnickým organizacím identifikovat nové nebezpečné mutace včetně těch, které byly nedávno objeveny ve Spojeném království (B.1.1.7), Jihoafrické republice (B.1.351) a Brazílii (P.1)."

Pracovní postup COVID-19 Variant Sequencing Service zahrnuje odběr vzorků, jejich zpracování, sekvenování a reporty. Pozitivní vzorky jsou shromažďovány z testovacích center a převezeny do společnosti Zymo Research a jejích poboček, kde jsou zpracovány. Automatická extrakce RNA z odebraných vzorků se provádí pomocí robotické platformy KingFisher™ Flex. Sekvenování se provádí metodou sekvenování syntézou společnosti Illumina a pak jsou vzorky analyzovány akcelerovaným analyzátorem DRAGEN™ COVIDSeq™ Analysis Pipeline. Finální report obsahuje identifikaci kmenu COVID-19, pokrytí genomů sekvenováním, potvrzené mutace, konsenzuální genom a surová sekvenční data.

Další informace a ceník naleznete na internetových stránkách společnosti Zymo Research nebo nás kontaktujte emailem covid19requests@zymoresearch.com.

O společnosti Zymo Research Corp.

Zymo Research je společnost v soukromém vlastnictví, která nabízí od roku 1994 vědeckým a diagnostickým institucím nejmodernější nástroje v oblasti molekulární biologie. Jejím mottem je "Krása vědy spočívá ve zjednodušování věcí", a to se odráží ve všech jejích produktech od epigenetiky po technologie purifikace DNA/RNA. V historickém kontextu je společnost Zymo Research považována za jedničku v oblasti epigenetiky a překonává hranice s novými řešeními pro odběr vzorků, mikrobiomická měření diagnostickými přístroji a technologiemi pro sekvenování nové generace (NGS), která jsou vysoce kvalitní, a snadno se s nimi pracuje. Sledujte společnost Zymo Research na sítích Facebook, LinkedIn, Twitter, a Instagram.

Další informace o produktech společnosti Zymo Research v souvislosti s onemocněním covid-19 naleznete na následujících odkazech:

Zymo Research Releases Free Software to Streamline COVID-19 Test Reporting

Zymo Research Obtains CE IVD Mark for its Quick SARS-CoV-2 Multiplex Kit

Zymo Research Obtains Emergency Use Authorization from FDA for Their Quick SARS-CoV-2 rRT-PCR Kit

Zymo Research Receives CE IVD Mark for its Quick-DNA/RNATM Viral MagBead Kit

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1437224/Zymo_COVID_19_Variant_Identification_Service_PR.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/364743/Zymo_Research_Corp_Logo.jpg

KONTAKT: Marketingové oddělení, Zymo Research Corp., tel.: 949.679.1190, e-mail: marketing@zymoresearch.com

Klíčová slova USA-koronavirus-věda-počítače-firmy-Zymo Research Corp.

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.