Huawei a Sunline společně představily bezkontaktní digitální řešení Digital Loan One Box pro finanční služby

Společnosti Sunline a Huawei na akci HUAWEI CONNECT 2020 společně představily řešení Digital Loan One Box Solution — globální bezkontaktní platformu pro finanční služby. Toto řešení je určeno především pro země a regiony se silnou poptávkou po online finančních službách, jako jsou jihovýchodní Asie, Střední Východ, Latinská Amerika nebo Afrika.


Otevřené řešení Digital Loan One Box umožňuje finančním institucím nabízet řadu bezkontaktních služeb, jako jsou například poskytování půjček a úvěrů online, vyhodnocení rizik, video identifikace zákazníka přes E-KYC, čerpání úvěrů a další služby. Tato platforma přichází v reakci na stále rostoucí poptávku zákazníků a finančních institucí po digitálních finančních službách. Možnost poskytovat finanční služby online je obzvláště důležitá zejména v době pandemie, se kterou řada zemí světa nyní bojuje.


Finanční instituce jsou pilířem národních ekonomik a potřebují mít možnost poskytovat bezkontaktní, digitální a online finanční služby, a to zejména za současné situace. Nicméně všechny globální banky se musí při digitální transformaci vypořádat s následujícími problémy: vysoké náklady, rizika spojená s náhradou ověřených systémů, omezený rozpočet, nejistá návratnost investice do transformace, nedostatek zkušeností s touto technologií, rostoucí konkurence a stále se zvyšující poptávka po bezkontaktních službách, která je tažena pandemií, apod.


Bezkontaktní finanční služby jsou takové služby, které nevyžadují fyzickou návštěvu zákazníka v bance. Tyto služby lze nabízet prostřednictvím mnoha různých kanálů, včetně online prostředí.


Řešení Digital Loan One Box je postaveno na infrastruktuře Huawei FusionCube a na bankovní aplikaci EDSP, kterou vydala firma Sunline v roce 2020. Toto řešení umožňuje rychlou implementaci nových služeb a systémových požadavků. Jeho součástí je také aplikace DevOps, která automaticky sestavuje nejčastější produkty a služby, podle požadavků finančních institucí. Díky tomu je nasazování a příprava nových služeb a produktů ještě rychlejší. Bezkontaktní bankovní služby jsou pohodlnější pro zákazníky a navíc si zachovávají profesionální charakter. Díky tomu zvyšují spokojenost a věrnost zákazníků. Digitalizace finančních služeb navíc zvyšuje prestiž finančních institucí a pomáhá jim získat významnější podíl na trhu. Součástí tohoto řešení jsou také nízké celkové náklady na vlastnictví (TCO), které splňují očekávání investorů.


Platforma Digital Loan One Box umožňuje například:

● Založení bankovního účtu v reálném čase a biometrická identifikace, prostřednictvím různých technologií (MFA)

● Rychlé podání žádosti o úvěr, schválení úvěru a čerpání. Vše probíhá online, přičemž tři minuty trvá vyplnění žádosti, schválení úvěru proběhne za jednu sekundu a není nutný žádný manuální zásah

● Přípravu propagačních a marketingových kampaní v reálném čase

● Rychlé zpracování dokumentace po poskytnutí úvěru, okamžité vyhodnocení možnosti prodloužení splatnosti úvěru

● Aktualizace informací o zákazníkovi v reálném čase a non-stop služby

● Rychlý přístup pro partnery tohoto ekosystému, prostřednictvím otevřeného API rozhraní

● Rychlou přípravu standardizované produktové nabídky, ve které se zákazníci snadno a rychle zorientují a vyznají

● Rychlou implementaci, celé řešení lze zprovoznit do dvou měsíců


"Uprostřed probíhající pandemie přichází toto řešení pro finanční instituce právě včas. V této těžké době pomáhá uspokojit poptávku klientů po úvěrech a půjčkách a bankám umožňuje tyto služby nabízet hospodárně a efektivně. Ve spolupráci s našimi partnery, chceme finančnímu sektoru postupně nabízet globální ekosystém a na scénářích založená řešení, a to jak pro komerční (2C), tak firemní (2B) bankovnictví," řekl Jason Cao, prezident divize globálních služeb pro firemní zákazníky společnosti Huawei. "Spolu s našimi zákazníky a partnery začneme sítěmi 5G a postupně budeme využívat i příležitostí v pěti hlavních technologických oblastech, jako jsou konektivita, cloudová řešení, počítačové technologie, umělá inteligence (AI) a průmyslové aplikace. V konečném důsledku budeme nabízet chytrá řešení a technologie založené na různých scénářích použití, které zákazníkům z řad finančních institucí usnadní digitální transformaci."


Chung-an Li, viceprezident společnosti Sunline, dodal: „Sunline je globální společnost v oblasti informačních technologií pro bankovnictví. Snažíme se neustále zavádět nové inovace a udržet se mezi špičkou ve finančních technologiích a pomáháme obohacovat komunikaci mezi zákazníky a firmami. Během pandemie COVID-19 jsme zaznamenali urgentní globální poptávku po technologických inovacích, digitálních i otevřených finančních službách. Proto nyní společnosti Sunline a Huawei spouští řešení Digital Loan One Box. Toto řešení je určené pro finanční instituce a jejich zákazníky, a to zejména pro ty, kterým chybí technologické možnosti. Toto řešení je postaveno na bankovní platformě firmy Sunline, která vyniká rychlostí, flexibilitou, vysokým výkonem, bezpečnostní a snadnou instalací. Splňuje obchodní i systémové nároky a požadavky finančních institucí, bez ohledu na jejich velikosti. V této mimořádné době je naším cílem dodávat praktické a nápomocné řešení."


Společnost Huawei a její partneři pomáhají finančním institucím s digitální transformací a nabízí jim inovativní, spolehlivá, bezpečná a otevřená bankovní řešení. K dnešnímu dni se společnost Huawei podílela na dodávkách více než 5 400 řešení pro více než 1 600 zákazníků z řad finančních institucí v 60 zemích a regionech světa. Společně jsme vytvořili rostoucí ekosystém, který finančním institucím umožňuje poskytovat lepší služby a spojit se s větším množstvím potenciálních zákazníků.


Sunline je přední poskytovatel řešení pro finanční sektor. Neustále se snažíme naše technologie vylepšovat. Naším cílem je pomoci revolučním způsobem změnit poskytování finančních služeb a urychlit další rozvoj celého průmyslu. Společnost Sunline k dnešnímu dni poskytuje své služby více než 800 globálním finančním institucím, kterým jsme dodali integrovaná finanční IT řešení, provozní řešení, technologie pro internetové finanční služby, práci s velkými daty a správcovské služby.


Společnost Sunline je čínským průkopníkem v oblasti technologií pro bankovnictví a finančnictví a od roku 2016 má pobočky a kanceláře v Singapuru, Malajsii, Thajsku, Indonésii a Hongkongu (zvláštní správní oblast ČLR). Firma se těší skvělé pověsti pro svůj inovativní přístup, špičkovou kvalitu produktů a přední pozice na trhu. Podle průzkumu agentury Forrester za rok 2019 (Forrester's Global Banking Platform Deals Survey) patří mezi 3 největší dodavatele bankovních platforem v Asii a Tichomoří. Letos udělil časopis Global Brands Magazine firmě Sunline Cenu pro nejinovativnější firmu v oblasti finančních technologií v Asii (Asia's Most Innovative FinTech Company) a časopis IDC jí zařadil do seznamu 50 nejvýznamnějších čínských firem v oboru finančních technologií v roce 2020 (China FinTech 50 List).


HUAWEI CONNECT 2020 je hlavní událostí pořádanou společností Huawei zaměřenou na průmysl s informačními a komunikačními technologiemi (ICT). Koná se každý rok a letos probíhá od 23. do 26. září. HUAWEI CONNECT je otevřená platforma, která je navržena tak, aby usnadnila zákazníkům a partnerům orientaci ve změnách, sdílení zkušeností a spolupráci s cílem vytvoření nové hodnoty. Letos prozkoumáme trendy a příležitosti v digitalizaci průmyslu; předvedeme pokročilé technologie, produkty a řešení informačních a komunikačních technologií; nahlédneme do zákulisí inovativní spolupráce a budeme s vámi sdílet nejlepší postupy pro digitální transformaci. Naším hlavním cílem je vybudování otevřeného a zdravého průmyslového ekosystému, který bude přínosem pro všechny zúčastněné strany a vytvoří novou hodnotu napříč všemi průmyslovými odvětvími. Pro více informací prosím navštivte: https://www.huawei.com/en/events/huaweiconnect2020/


Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1281514/Huawei.jpg


KONTAKT: Qiwei Li, liqiwei2@huawei.com

Klíčová slova Čína-komunikace-finance-firmy-Huawei

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.