Guo Ping z firmy Huawei: využít potenciál 5G naplno k dosažení komerčního úspěchu

Guo Ping hovoří o komerčním úspěchu 5G na Better World Summit 2020

Guo Ping hovoří o komerčním úspěchu 5G na Better World Summit 2020

Nejdůležitější je naučit se využívat synergií napříč 5 hlavními technologickými obory

U příležitosti zahajovacího dne online summitu Better World Summit, v rámci rotace současný generální ředitel firmy Huawei, Guo Ping, ukázal, jak synergie napříč 5 hlavními technologickými obory pomůže naplno odemknout potenciál 5G technologií a zajistit tak komerční úspěch těchto sítí. Kromě hostujících přednášejících z řad poskytovatelů internetových služeb, průmyslových a standardizačních organizací, jako byly například China Telecom, Etisalat, MTN, GSMA nebo 3GPP/ETSI, se této online akce zúčastnilo několik tisíc účastníků z více než 80 zemí světa, aby se dozvěděli, jak informační a komunikační technologie (ICT) mohou pomoci k novému hospodářskému růstu jak dnes, tak v post-pandemickém světě.


Společnými silami můžeme bojovat proti pandemii s pomocí technologie


Pandemie změnila způsob, jakým žijeme a pracujeme, a je velkou ranou pro celosvětovou ekonomiku. Naštěstí informační a komunikační technologie (ICT) nabízí celou řadu konkrétních nástrojů, které pomáhají bojovat s pandemií COVID-19 na několika frontách.


"Jako firma zabývající se informačními a komunikačními technologiemi (ICT) je naší odpovědností využívat technologie, které máme k tomu, abychom tuto pandemii zvládli a porazili," řekl Guo. "Spolu s našimi partnery a zákazníky, včetně poskytovatelů připojení a firem všech druhů, můžeme využívat technologická řešení ku prospěchu naší společnosti."


"Na základě našich zkušeností z vývoje prvních hotspotů, jsme vytvořili devět scénářů možných řešení, která využívají informační a komunikační technologie v boji proti pandemii. Naše zkušenosti a schopnosti, které pomáhají zabránit dalšímu šíření viru a znovu nastartovat ekonomiku, nabízíme v řadě oblastí, jako je například instalace a správa nemocničních sítí, vzdálené konzultace, online vzdělávání nebo restartování státních úřadů či podniků."


Využití potenciálu 5G naplno: synergie napříč pěti hlavními technologickými obory


V současné době využívá 5G sítě více než 90 milionů lidí na celém světě. "Spolu s tím jak pomalu dochází k ukončování fáze nasazování 5G technologií, se nyní musíme zaměřit na průmyslové aplikace," řekl Gui. "To nám pomůže využít potenciál 5G sítí skutečně naplno."


Technologie 5G neznamenají jen lepší konektivitu. Když se technologie jako 5G, počítače, cloud a umělá inteligence (AI) spojí dohromady, posilují jedna druhou a vytváří četné příležitosti napříč pěti hlavními technologickými obory: konektivitou, umělou inteligencí (AI), cloudovými technologiemi, počítači a průmyslovými aplikacemi.


"Společnost Huawei má v každé z těchto oblastí své silné stránky," pokračoval Guo. "Můžeme tak tyto technologie současně využívat a vytvářet řešení, která uspokojí potřeby našich zákazníků a partnerů. To je klíčem k využívání potenciálu 5G technologií naplno a také k dosažení podnikatelského úspěchu."


Aby byly technologie 5G komerčně úspěšné, musí celý průmysl spolupracovat. Jednotlivé průmyslové aplikace je možné škálovat a opakovaně implementovat jen tehdy, pokud budou vytvořeny unifikované průmyslové normy a ekosystém založený na vzájemné spolupráci. „Společnost Huawei zdvojnásobí své úsilí, abychom našim partnerům nabídli možnosti a schopnosti, které potřebují," řekl Guo. „Budeme podporovat společnou inovaci a růst pro všechny, kteří jsou součástí hodnotového řetězce."


Rovnováha mezi krátkodobými a dlouhodobými cíli: implementace technologií pro přesně definované účely s cílem získat co nejvyšší hodnoty


Guo řekl: "Vzhledem k současné ekonomické situaci, se musí poskytovatelé připojení zaměřit jak na krátkodobé, tak dlouhodobé cíle. Musí se naučit tyto technologie implementovat pro přesně definované účely s cílem maximalizovat hodnotu svých sítí."


V tomto směru má firma Huawei tři doporučení


● Za prvé by se poskytovatelé připojení měli zaměřit na zkvalitňování služeb pro zákazníky a utrácet peníze tam, kde je to potřeba, s cílem maximalizovat hodnotu svých stávajících sítí.

● Za druhé by se poskytovatelé připojení měli snažit maximálně využít své stávající 4G a FFTx sítě a integrovat do nich nové 5G sítě prostřednictvím holistické koordinace a přesného plánování.

● Za třetí by plány pro nasazování 5G sítí měly upřednostňovat hotspoty a klíčové průmyslové aplikace.


Summit Better World Summit byl živě přenášen v čínštině, angličtině, španělštině, francouzštině, ruštině, korejštině, japonštině a arabštině. Pro získání dalších informací klikněte sem.


O společnosti Huawei


Huawei je předním světovým poskytovatelem infrastruktury informačních a komunikačních technologií (ICT) a inteligentních zařízení. S integrovanými řešeními ve čtyřech klíčových oblastech - telekomunikačních sítích, IT, inteligentních zařízeních a cloudových službách - jsme odhodláni přinášet digitalizaci každému člověku, domácnosti a organizaci pro plně propojený inteligentní svět. Komplexní portfolio produktů, řešení a služeb společnosti Huawei je jak konkurenceschopné, tak bezpečné. Prostřednictvím otevřené spolupráce s ekosystémovými partnery vytváříme trvalou hodnotu pro naše zákazníky, pomáháme lidem, obohacujeme domácí život a inspirujeme inovace v organizacích všech forem a velikostí. Ve společnosti Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Intenzivně investujeme do základního výzkumu a zaměřujeme se na technologické průlomy, které pohánějí svět kupředu. Zaměstnáváme 194.000 pracovníků a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei, založená v roce 1987, je soukromá společnost plně vlastněná jejími zaměstnanci. Více informací o společnosti Huawei naleznete na stránkách www.huawei.com nebo nás sledujte na sociálních sítích:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.google.com/+Huawei

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1219739/Huawei_Guo_Ping.jpg


KONTAKT: Ling Tao, taoling1@huawei.com

Klíčová slova Čína-komunikace-firmy-Huawei

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.