Na brexitové otazníky hledá odpověď právě vycházející TRADE NEWS

Spojené království dalo oficiálně Evropské unii vale, brexitová nejistota však trvá. TRADE NEWS nabízí nástin možných scénářů, rizik a východisek zaměřený na český byznys.

"Británie přijde kvůli brexitu o část výrobní kapacity, ale tato a další negativa se může vládě podařit utlumit," říká zakladatelka a hlavní analytička londýnské ADA Economics Raffaella Tenconi. "Jak se nám bude se Spojeným královstvím obchodovat, bude odvislé od přijaté nebo nepřijaté dohody a termínu, kdy se tak stane," dodává hlavní ekonom a šéf strategického výzkumu Komerční banky Jan Vejmělek a vyzývá myslet na kurzové riziko a připravit se na všechny varianty. "Kdo to myslí s byznysem vážně a má na UK navázanou jeho značnou část, ten se podle našich informací na nejhorší už připravil. Firmy investovaly do hledání záložních trhů, hledaly možné alternativní dodavatele, případně vytvářely zásoby. V některých případech bylo také třeba změnit certifikační autority a přesunout testování a schvalování mimo Británii, na území EU. Důležité je nenechat se ukolébat - i s případnou dohodou to totiž v roce 2021 nebude stejné, jako to bylo v minulosti. Členství v EU žádná dohoda replikovat neumí," uzavírá brexitový koordinátor Svazu průmyslu a dopravy ČR Pavel Fára.

Na téma (post)brexitové otazníky pořádá navíc společnost Alter Eko spolu se společností Antecom, která magazín TRADE NEWS vydává, expertní seminář věnovaný dopadům britského odchodu z Evropské unie na (středo)evropské ekonomiky a byznys. Koná se 3. března od 15:30 v prostorách Kláštera minoritů sv. Jakuba v Praze. Více informací: www.altereko.info. Registrace je možná do 1. 3. 2020 na seminare@altereko.info. Zbývá pouze pět volných míst.

Spoustu zajímavých informací nejen k brexitu přináší první letošní TRADE NEWS, které vychází právě dnes na 84 stranách tištěným nákladem 8200 kusů. Jako obvykle v něm najdete exkluzivní rozhovory, články, analýzy, původní infografiky i zkušenosti českých exportérů. Již devátým rokem ho pro vás připravuje a vydává agentura ANTECOM jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

TRADE NEWS je distribuován bezúplatně přímo k manažerům firem s rozhodující pravomocí. Zdaleka se nejedná pouze o členy AMSP ČR, ale také o další společnosti a instituce. Je připravován ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a institucemi podporujícími český vývoz, jako jsou například CzechTrade, EGAP, ČEB, ČMZRB, TA ČR, ICC ČR, a s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Více informací také na: www.itradenews.cz, www.tradenews.cz

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

TRADE NEWS

Redakční servis: produkce@antecom.cz

www.itradenews.cz

www.tradenews.cz

www.techedu.cz

www.age-management.cz

www.srdceslaskou.cz

www.facebook.com/srdceslaskou

priloha

priloha

priloha

Klíčová slova ČR-EU-Británie-obchod-média-Trade News-firmy-Antecom

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.