Veletrh For Garden představí novou generaci WPC teras

Veletrh For Garden přináší každý rok nejnovější trendy v oblasti zahradní architektury a nábytku. Jednou z novinek na poli terasových materiálů je rozhodně nová generace WPC materiálů, které nabízejí syté barvy a také bezpečnější neklouzavý povrch, který se hodí třeba k venkovním bazénům. Francouzský výrobce kompozitního dřeva Silvadec představí svou Hi-Tech řadu s prkny Atmosphere na veletrhu od 21. března v areálu PVA EXPO v pražských Letňanech.

Pro WPC terasové materiály byly doposud charakteristické spíše pastelové barvy, jednoduché povrchy s drážkou, hladké či s texturou dřeva. Novou generací WPC materiálů jsou tzv. dvouplášťové WPC profily. Jádro tvoří dřevěný kompozit WPC, je obalen do čisté polymerové složky, která ho chrání. A právě čistý polymer je velmi dobře barvitelný a dále zpracovatelný do různých dekorů a textur. Nové dvouplášťové terasové profily tak získávají na oblibě právě díky neomezeným možnostem zpracování povrchu a výrazným barvám, které je možné rozšířit o mnoho dalších odstínů.

Silvadec uvedl na trh prkna Atmosphere, která nabízejí nejširší paletu barev na trhu. Výrazná sytost, plnost a žíhanost základních barev, zejména šedé a hnědé, jsou novinkou, která na trhu chyběla. Vrchní polymerová vrstva je dokonale zbroušena do hrubého povrchu neopracovaného dřeva, což je z hlediska bezpečnosti jeden z nejdůležitějších faktorů při výběru kvalitní terasy u bazénu. Díky tomu prkna Atmosphere ani při namočení nekloužou a umožňují tak bezpečný pohyb i u vodních ploch. Prkno Atmosphere z produktové řady Hi-Tech vzniká tzv. procesem koextruze, při níž je každé prkno potaženo polymerem a je tak značně omezen příjem vlhkosti. Taková ochrana zaručuje dlouhou životnost a stálobarevnost a je v podstatě bezúdržbové.

Zájemci se mohou přesvědčit o výhodách terasových prken Silvadec na letošním veletrhu For Garden v Letňanech od 21. do 24. března. Produkty tohoto výrobce budou k vidění na stáncích společností Profiterasy a DLH Hrdina.

Silvadec je francouzská společnost, která byla založena v roce 2001 jako vůbec první výrobce kompozitního dřeva v Evropě. Od počátku své existence plní společnost důsledně své závazky vůči životnímu prostředí. V současnosti vyrábí své produkty ve Francii a v novém závodě v Schierlingu v Německu, aby byla blíž svým zákazníkům. Dlouhodobě spolupracuje s agenturou pro environmentální energetické řízení ADEME. V roce 2011 se Silvadec stal prvním francouzským výrobcem kompozitního dřeva s PEFC certifikací (dřevo pocházející z trvale obhospodařovaných lesů).

Kontakt:

Martin Eckstein

PR Consultant

+420 731 46 48 46

martin@eckstein.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-dřevo-stavebniny-architektura-For Garden

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Zpracovatelský a výrobní průmysl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.