Audiolibrix přináší největší katalog českých a slovenských podcastů na trhu

Největší katalog českých a slovenských podcastů je od tohoto týdne dostupný všem fanouškům online vysílání. Zájem o celosvětový trend unikátního audio obsahu začíná výrazně růst už i na našem trhu a katalog má pomoci s jeho dostupností široké veřejnosti.

Světem v posledních letech hýbe trend audio podcastů. V USA tento formát měsíčně využívá celkem více než 25 % lidí. Každý týden tak poslouchá podcasty až 48 milionů Američanů, kteří si mohou vybrat už z více než 18,5 milionů epizod různých žánrů.

Trh s podcasty stabilně roste každým rokem a jak už bývá u trendů zvykem, postupně si získávají popularitu i v našich končinách.

“Podcasty jsou celosvětově jedním z nejpopulárnějších druhů online obsahu produktivní generace. Pokud mělo rádio vždy za úlohu zaujmout co nejširší skupinu lidí, podcasty a podcasteři se soustředí na specifická témata mimo tento hlavní proud. To je na nich nejpřitažlivější. V Čechách a na Slovensku jejich popularita teprve nabírá na síle, ale o to rychleji se domácí podcasty snaží v kvalitě a obsahu vyrovnat světovým trendům,” konstatuje Ivan Sabo ze společnosti Audiolibrix.

Podcasty, tedy audio pořady dostupné online či ke stažení, začaly nabírat na popularitě zvyšováním dostupnosti a rychlosti internetového připojení. První podcasty vznikaly v USA již v roce 2003. Zatímco však v roce 2004 našel vyhledávač ke klíčovému slovu podcast pouhých 2750 výsledků, letos zobrazí více než 273 milionů nalezených odpovědí.

Oproti rozhlasovému vysílání má podcast tu výhodu, že si jej posluchač může poslechnout kdykoli a téma zvolit podle aktuální nálady.

Témata zahrnují vše od politiky, byznysu, osobního rozvoje až po hry, knihy nebo filmy. Podcasty nabízejí lidem přístup k informacím - a to způsobem, který je v dnešní uspěchané době neocenitelný.

Audiolibrix drží krok s trendy a stoupající popularitou audio obsahu dostupného online. Bylo pro ně proto logickým krokem vrhnout se i na podcasty a zpracovat první kompletní katalog českých a slovenských podcastů. Posluchači tak najdou vše na jednom místě bez zbytečného hledání v různých zákoutích internetu.

Katalog nyní obsahuje přes 23 000 epizod ve více než dvaceti kategoriích a představuje téměř 6 000 hodin poslechu dostupného zdarma. Na své si přijde každý.

Společnost Audiolibrix působí na trhu s audioknihami a mluveným slovem k okamžitému stažení již od roku 2012. V jejich katalogu se nachází více než 3 000 domácích titulů, které mohou zákazníci poslouchat přes jejich bezplatné mobilní aplikace pro iOS a Android nebo přes jakýkoliv přehrávač podporující formát mp3. Od tohoto týdne mohou posluchači přes stejné aplikace vybírat a poslouchat také z celého katalogu domácích podcastů.

“Sami jsme velkými fanoušky podcastů. Roky je posloucháme, jeden i sami tvoříme. V Čechách a na Slovensku ale bohužel neexistoval žádný ucelený katalog, což viditelně brzdilo jejich rozvoj a cestu k širší veřejnosti. Jelikož audio obsah je to, čemu rozumíme, rozhodli jsme se takový katalog podcastů vytvořit a přinést ho tak všem současným i budoucím posluchačům,” prozrazuje Michal Kočí ze společnosti Audiolibrix.

Více informací o katalogu, podcastech i jejich nahrávání lze získat na webu audiolibrix.cz/podcast.

Kontakt:

Petra Schultze

media@audiolibrix.com

Tel: +420 228 886 515

Klíčová slova ČR-zábava-kultura-počítače

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.