Společnost Alvogen oznámila, že uzavřela distribuční smlouvu s firmou Theramex pro země střední a východní Evropy, Ruska a zemí bývalého Sovětského svazu

• Tato smlouva pomůže ještě více zrychlit růst firmy Alvogen v segmentu léčiv pro ženy

• Čisté tržby společnosti za rok 2017 dosáhly 13,5 milionu dolarů, přičemž stále existují příležitosti pro další silný růst tržeb

Firmy Alvogen a Theramex dnes oznámily, že uzavřely závaznou smlouvu o výhradním partnerství a distribuci, týkající se zajištění prodeje některých léčivých přípravků pro ženy v Rusku, zemích střední a východní Evropy a také bývalých zemí Sovětského svazu. Součástí tohoto dlouhodobého partnerství jsou také práva na prodej portfolia produktů firmy Theramex pro zdraví žen, jako jsou například přípravky Alpha D3® a Actonel® pro zdraví kostí, některé perorální antikoncepční přípravky a další budoucí výrobky firmy Theramex.

Mezi státy, na které se distribuční smlouva vztahuje, patří: Rusko, Kazachstán, Ukrajina, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Maďarsko, Makedonie, Srbsko a Slovinsko. Konkrétní podmínky smlouvy nebyly zveřejněny, ale společnost Alvogen bude i nadále odpovědná za prodej, propagaci a marketing výrobků, na které se smlouva vztahuje. Za rok 2017 firma Alvogen utržila za své portfolio 13,5 milionu dolarů čistých příjmů a díky dalším připravovaným produktům zde existuje i významný potenciál pro silný růst.

Hacho Hatchikian, výkonný viceprezident firmy Alvogen CEE, řekl: "Těším se na spolupráci s firmou Theramex a jsem rád, že mohu také oznámit zařazení těchto zdravotnických prostředků pro ženy do našeho portfolia specializovaných značek. Tato smlouva doplní a podstatně rozšíří stávající nabídku produktů firmy Alvogen a umožní nám ještě více zrychlit růst naší společnosti v této důležité oblasti medicíny. Díky naší prodejní a marketingové síti, která v současné době zahrnuje více než 20 zemí střední a východní Evropy a 450 obchodních zástupců, tak máme jedinečnou příležitost dosáhnout dalšího růstu v segmentu léčivých přípravků pro ženy v celém regionu střední a východní Evropy.”

Anish Mehta, generální ředitel firmy Theramex, řekl: “Tato smlouva představuje další důležitý mezník v uplatňování nové strategie firmy Theramex. Zahájení dlouhodobého partnerství s firmou Alvogen nás velmi těší. Jejich silné obchodní a provozní zastoupení v tomto regionu nám dává možnost zajistit nepřetržité dodávky těchto důležitých léků a současně nám pomůže usnadnit a konsolidovat naše obchodní aktivity. Společnost Theramex se zaměřuje hlavně na produkty pro zdraví žen a snaží se pomáhat ženám řídit svůj menstruační cyklus, zvyšovat plodnost, zvládat projevy menopauzy a zlepšovat zdraví kostí.”

O společnosti Alvogen

Alvogen je nadnárodní soukromá farmaceutická společnost zabývající se celosvětovým vývojem, výrobou a prodejem generických i značkových volně prodejných léčiv a podobných biologických přípravků. Firma má 2800 zaměstnanců a obchodní zastoupení ve 35 zemích. Na celém světě má 4 hlavní výrobní a vývojová centra, a to ve Spojených státech amerických, v Rumunsku, Koreji a na Tchaj-wanu.

Největším trhem pro společnost Alvogen je severní Amerika. Mezi další významné trhy, kde firma působí, patří: Jižní Korea, Rusko, Rumunsko, Maďarsko, Ukrajina, Tchaj-wan, Japonsko a Čína.

Více informací o společnosti Alvogen najdete na www.alvogen.com

O firmě Theramex

Theramex je přední nadnárodní specializovaná farmaceutická firma oblasti produktů pro ženy a jejich zdraví. Nabízí široké portfolio inovativních a zavedených značek v oblasti antikoncepce a také přípravky na léčbu plodnosti, zmírnění projevů menopauzy a osteoporózy. Pomáháme tak ženám ve všech fázích jejich života. Snažíme se naslouchat a rozumět našim pacientům, uspokojit jejich potřeby a nabízet jim taková řešení, která jim přinesou vyšší kvalitu života. Naším posláním je být celoživotním partnerem žen a lékařů, kteří je léčí a nabízet jim inovativní, účinná a bezpečná řešení, která ženám budou pomáhat ve všech fázích jejich života.

Více informací najdete na webové stránce www.theramex.com.

Přečtěte si zdrojovou verzi této zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20180625005547/en/

Kontaktní informace

Alvogen

Halldor Kristmannsson, (+354) 522 2900

halldor.kristmannsson@alvogen.com

nebo

Theramex

Janet Kettels, (+44) 7738 506 476

janet@kettelscommunications.com

Zdroj: Alvogen and Theramex

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Bulharsko-Británie-farmacie-zdraví-Theramex-Alvogen

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.