Acema získala Licenci poskytovatele nebankovních úvěrů

Společnost Acema Credit Czech obdržela Licenci poskytovatele nebankovních úvěrů pro spotřebitele, kterou poskytuje Česká národní banka. Dokument potvrzuje, že postupy společnosti při poskytování půjček jsou v souladu s požadavky ČNB.

Česká nebankovní instituce Acema úspěšně splnila náročné podmínky vyplývající z novely zákona o spotřebitelském úvěru a uspěla v licenčním řízením České národní banky. Jejím cílem je odstranit neseriózní podnikatele a pročistit tak situaci na trhu nebankovních poskytovatelů půjček, kterých je podle odhadů asi 55 tisíc.

"Získání licence předcházely stovky hodin práce a prověřování našich postupů. Pro nás tím kontrola našich postupů zdaleka nekončí, neustále dbáme na kvalitu poskytování služeb. Naši zákazníci tak mají jistotu bezpečí a vysoké úrovně standardů a chování prodejního i servisního personálu. Naši zaměstnanci již s předstihem splnili zkoušku odborné způsobilosti, kterou nové předpisy nařizují. Také proto můžeme našim klientům garantovat transparentní a odborný přístup a potvrdili tím naši důvěryhodnost," uvedla partnerka společnosti Acema Veronika Valešová.

Cílem licenčního řízení je odstranit z trhu subjekty, které svým neseriózním jednáním vrhali stín na poctivé poskytovatele nebankovních spotřebitelských úvěrů. Zprostředkovatelů úvěrů bylo dosud podle odhadů asi 55.000, licenční řízení má trh výrazně pročistit. Požadavky ČNB pro udělení licence jsou kapitál 20 milionů korun, prokazatelnost peněz, důvěryhodnost vedení firmy či předpisy upravující podnikání. Změna souvisí se zákonem o spotřebitelském úvěru, který vstoupil v platnost prosinci 2016.

Acema působí na českém úvěrovém trhu od roku 2000, od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších nebankovních poskytovatelů zajištěných úvěrů.

Kontakt:

Martin Eckstein

PR Consultant

E-mail: martin@eckstein.cz

Klíčová slova ČR-finance-Acema Credit Czech-firmy

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.