Rosekruciáni nejsou mýtus, ale členové A.M.O.R.C.

Mluvíme-li o rosekruciánech v současné době, jedná se o členy Starého Mystického Řádu Růže a Kříže (A.M.O.R.C.). Pod tímto názvem byl řád zaregistrován v roce 1915 a dnes je rozšířen po celém světě. Přímo ovšem navázal na mnohem starší "rosekruciánský proud", který měl od časů starověkého Egypta podobu bratrstev existujících pod různými názvy - Giordanisté, Němečtí přátelé boha, Čeští bratři a mnoha dalšími. V České republice a na Slovensku A.M.O.R.C. působí již od roku 1990 a podrobnosti o něm lze najít na internetových stránkách http://www.amorc.cz.

Náplní rosekruciánského učení je meditace, kontemplace, vizualizace, dechová cvičení, vokální zvuky a další techniky. Důležitou součást tvoří iniciace neboli zasvěcování členů do jednotlivých "chrámových stupňů". Jejich cílem je, aby si každý kandidát uvědomil svou duchovní podstatu, jinými slovy "poznal sám sebe", což je hlavní cíl rosekruciánského studia, které se řídí starověkým heslem "Poznej sám sebe a poznáš vesmír a bohy."

Kontakt:

Starý Mystický Řád Růže a Kříže, A.M.O.R.C.

Telefon: +420 281 970 090

E-mail: info@amorc.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-církve-A.M.O.R.C.

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.