Novým audioknižním trendem je předplatné, ukázal průzkum

Téměř 2300 posluchačů se letos zúčastnilo Velkého audioknižního průzkumu. Každoroční rozsáhlé a v České republice unikátní mapování trhu a uživatelského chování už počtvrté realizovala společnost Audiolibrix.

Díky audioknihám čteme více

Téměř polovina dotázaných uvedla, že díky audioknihám „čtou více“. Potvrzuje se tedy, že mluvené slovo dokáže zprostředkovat literaturu i lidem, kteří by se k ní jinak nedostali.

Audioknihy jsou novinkou pro více než 27 % respondentů – ti se s nimi seznámili letos nebo v uplynulém roce.

Mezi posluchači je nejsilněji zastoupena skupina mezi 35 a 44 lety – tvoří ji 31 % dotázaných.

Nejčastěji posloucháme při cestování

Více než 27 % dotázaných poslouchá audioknihy při cestování v autě nebo v hromadné dopravě. Podobně velká skupina si je pouští při práci. A nezanedbatelné je samozřejmě množství těch, kteří poslouchají při odpočinku, relaxaci, na dovolené.

Aktuálním trendem je předplatné na audioknihy

O možnost levnějšího nákupu audioknih formou předplatného vyjádřila svůj zájem nadpoloviční většina dotázaných. Trendu odpovídá i rostoucí počet předplatitelů Klubu Audiolibrix, který jako jediný v ČR podobnou službu nabízí. Počet jeho členů, kteří za pravidelnou měsíční platbu získávají kredity na odběr audioknih a další výhody, narostl meziročně o 31 %.

Co všechno na sebe posluchači prozradili?

Kompletní výsledky průzkumu, který čtyřicítkou otázek zjišťoval zvyklosti, názory a preference posluchačů audioknih, jsou k dispozici na bit.ly/vap-2017. Přehledná infografika s vybranými daty je v PDF ke stažení na bit.ly/info-vap-2017. Všechny výstupy pohromadě (soubory DOC, PDF a PNG) na bit.ly/komplet-vap-2017.

Audiolibrix je digitálním distributorem audioknih provozujícím stejnojmenný e-shop s možností předplatného a pokročilým věrnostním programem. Velký audioknižní průzkum realizuje už od roku 2014.

ikona Audioknižní průzkum 2017 - Infografika

ikona Audiokniční průzkum 2017 - přehled

Kontakt:

Petra Schultze

+420 774 425 920

petra.schultze@audiolibrix.com

Klíčová slova ČR-komunikace-kultura-obchod-Audiolibrix

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.