Ve finále mezinárodního fotbalového turnaje hráčů do 19 let Generali CEE Cup se ve středu 27.7. od 18:00 ve vršovickém Ďolíčku střetne domácí Sparta Praha a brazilské Fluminense

GENERALI CEE CUP 2016

GENERALI CEE CUP 2016

GENERALI CEE CUP 2016

Šestý ročník mezinárodního fotbalového turnaje pro mládežnické týmy do 19 let GENERALI CEE CUP 2016 dospěl do finále. Pondělní semifinálové bitvy rozhodly o tom, že středeční finále bude opakováním toho loňského. Opět se střetnou AC Sparta Praha a brazilské Fluminense FC. Sparta bude obhajovat loňské vítězství a Brazilci se již nemohou dočkat odvety. Vrátili se do Prahy, aby získali trofej, která jim loni unikla po neúspěšném penaltovém rozstřelu. Finálové utkání bude sehráno ve vršovickém "Ďolíčku", stadionu Bohemians 1905, ve středu 27. července. Začne v 18:00, ale již od 15:00 hodin bude stadion otevřen pro veřejnost. V rámci dětského fotbalového dne si děti mohou vyzkoušet na šesti stanovištích své fotbalové dovednosti a zahrát si opravdový zápas. Připravena je řada doprovodných atrakcí. Vstup od 15 do 17 hodin je zdarma, vstupenka na finálové utkání od 18:00 stojí 100 Kč. Výtěžek ze vstupného použije Unicef Česká republika na pomoc ukrajinským dětem postižených válkou. Všechny zápasy jsou vysílány živě na www.ceecup.org, Česká televize odvysílá z turnaje patnáctiminutový záznam.

Celý turnaj pozorně sleduje Jan Suchopárek, trenér české reprezentace hráčů do 19 let a ambasador turnaje. "Turnaj je vítanou možností, jak si udělat přehled o aktuální výkonnosti hráčů, kteří spadají do širšího reprezentačního výběru, a všimnout si nových hráčů. Jsem nadšený vysokou sportovních úrovní všech týmů," řekl nový trenér reprezentační devatenáctky.

Turnaje, který je největší svého druhu ve střední a východní Evropě a je pozorně sledován skauty předních světových klubů, se účastní 12 týmů z osmi zemí tří kontinentů. Zápasy řídí 10 rozhodčích z Německa, Polska, Slovenska a Dánska. Organizátoři rozlosovali týmy do čtyř skupin, z nichž vítězové postoupili do semifinálových bojů. Z českých týmů se turnaje zúčastnila AC Sparta Praha, která se stejně jako minulý rok dostala do finále, SK Slavia Praha a Bohemians 1905. Klokani nepronikli ze základní skupiny přes druhého finalistu, brazilské Fluminense z Rio de Janeira. Slavia se musela sklonit před německým RB Lipsko. Vedle Fluminense a Lipska se ze zahraničních týmů na turnaji objevily také bosenské FK Sarajevo, makedonské FC Academy Pandev, maďarské týmy VASAS FC Budapešť a ETO FC Györ, slovenský AS Trenčín, a další brazilský klub Associaçäo Atlética Ponte Preta, který sídlí v Sao Paulu a je nejstarším fotbalovým klubem v Brazílii.

Turnaj znovu podpořila nadace pojišťovny Generali. "Sport je pojítkem ke zdravému životnímu stylu. Důležitým aspektem naší podpory je však i samotný charitativní rozměr turnaje," vysvětlil generální ředitel pojišťovny Generali, Pavel Mencl.

Také letos bude mít turnaj charitativní přesah. Výnos ze vstupného půjde na konto mezinárodní dětské organizace UNICEF. "Již 70 let pomáháme nejohroženějším dětem na celém světě. Finance použijeme na zajištění dodávek pitné vody a zlepšení životních podmínek dětí z válkou postižených částí Ukrajiny," řekla Pavla Gomba, ředitelka UNICEF Česká republika.

Podporovatelem turnaje je také Hlavní město Praha, kterému v tomto roce náleží titul Evropské hlavní město sportu. "V Praze se pravidelně věnuje sportu 60 % obyvatel, tedy zhruba 750 tisíc lidí. Je zde více než 4 800 sportovních klubů a přes 400 tisíc registrovaných sportovců. Každoročně se tu koná řada významných sportovních událostí s mezinárodním přesahem. GENERALI CEE Cup patří mezi ně a je skvělou propagací našeho hlavního města," řekl Petr Dolínek, náměstek primátorky Hlavního města Prahy.

1. semifinále: AC Sparta Praha - A.A.Ponte Preta 3:1

Reportáž ze zápasu, foto a video je zde:

http://www.ceecup.org/cz/novinka-88-Semifinale-Sparta-prehrala-brazilske-Ponte-Preta-a-po-roce-je-opet-ve-finale

2. semifinále: Fluminense FC - RB Leipzig 4:3

Reportáž ze zápasu, foto a video je zde:

http://www.ceecup.org/cz/novinka-89-Semifinale-Uvidime-reprizu-lonskeho-finale-Fluminense-prestrilelo-Leipzig

Přímé přenosy z každého zápasu:

http://www.ceecup.org/cz/index.php

Fotografie a videoreportáže ze všech zápasů:

http://www.ceecup.org/cz/foto.php

http://www.ceecup.org/cz/video.php

Více informací o GENERALI CEE Cup 2016 získáte na internetových stránkách turnaje http://www.ceecup.org a na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram.

V případě dotazů kontaktujte: Tomáš Bönisch, tel: +420 774 955 049, e-mail: t.bonisch@ceecup.org

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova Sport-fotbal-Generali CEE Cup-Active Times

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.