Jaké jsou nejčastější závady u notebooků?

Uživatelé notebooků, kteří zažili éru prvních laptopů, často lamentují nad vysokou mírou poruchovosti nových strojů. Pravdou je, že podle statistik se do tří let porouchá cca 25 % notebooků. Závady se přitom nevyhýbají žádné značce a týkají se levných i hi-endových počítačů. Technici ze servisního střediska ABAX – pobočka servis Acer – nám prozradili, s jakými závadami se na ně zákazníci obrací nejčastěji. Pro opravu notebooku se rozhodne průměrně 8 z 10 zákazníků, míra reklamací nepřesahuje 10 %.

1. Nefunkční klávesnice

Uživatelé notebooků jsou s klávesnicí v neustálém kontaktu a není divu, že právě klávesnice patří k nejčastěji servisovaným komponentům. Vzhledem k nízké pořizovací ceně není oprava rentabilní, a proto servis většinou mění celou klávesnici za novou.

2. Porouchaný displej

Také displej patří ke komponentům, které poměrně často vypoví službu, a to bez předchozího varování. S ohledem na charakter závady probíhá oprava formou výměny celého displeje nebo některé součástky. Servis notebooků se snaží o co nejlevnější opravu a v případě horšího podsvícení (poměrně častá závada) mění pouze výbojku.

3. Porucha napájecího konektoru

Napájecí konektory se mohou v důsledku nešetrného zacházení vyviklat a nadměrně opotřebovat do té míry, že se přeruší kontakt mezi adaptérem a notebookem. Stejně jako u zmíněných závad klávesnice probíhá oprava formou výměny konektoru za nový.

4. Závada na ventilátoru

Servis počítačů pravidelně řeší problémy s přehříváním. Na vině bývá vadný ventilátor, respektive spálený motorek nebo zadřená ložiska. Zatímco někdy pomůže vyčištění od prachu, jindy nezbývá, než vyměnit nefunkční ventilátor za nový. Vadný ventilátor je bohužel příčinou dalších závad, jejichž oprava je finančně náročnější než samotná výměna ventilátoru – obvykle porucha grafické karty.

Kontakt:

ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o.

Tel.: +420 596 622 622

URL: http://www.abax.cz/

Klíčová slova ČR-komunikace-počítače-elektronika-Abax.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.