Nanotechnologie FN povrchů - trvale čistá fasáda

Kdo by si nepřál mít u svého domu stále čistou, krásnou fasádu. Splnění tohoto přání bylo až dosud, zejména ve velkých městech a průmyslových oblastech, obtížně splnitelné. Fasády domů v těchto lokalitách začnou prakticky okamžitě tmavnout v důsledku usazování atmosférické špíny.

Zateplené fasády celou situaci ještě komplikují, protože jejich povrch se díky izolaci vrstvy orosuje a vytváří ideální podmínky pro růst zelené a černé řasy a plísní, které erodují fasádu a lepí se na ně špína.

Nepomáhají ani speciální fasádní stěrky, chemie nebo barvy s vodoodpudivou úpravou, které do jisté míry a po omezenou dobu zpomalí usazování nečistot. Na světlých fasádách je usazování špíny zřetelně viditelné již po dvou až třech letech.

Pokud vám není jedno, jak Váš dům vypadá, musíte v oblastech jako je např. Ostravsko, severní Čechy, Praha, Brno a v místech se silným automobilovým provozem, fasádu pravidelně čistit a následně natřít ochranným nátěrem průměrně v tříletém intervalu. Náklady na údržbu čisté fasády domu vyjdou pak v desetiletém horizontu na 600 - 700 Kč na metr čtvereční.

NEJÚČINNĚJŠÍ TECHNOLOGIE

Vývoj v oblasti nanotechnologií přináší možnost trvale čisté fasády, která netmavne, neporůstá řasou a plísněmi a nemusí se proto pravidelně čistit. Jde o samočisticí technologii funkčních nátěrů FN(R), které vyvinula a vyrábí českou společností Advanced Materials-JTJ s.r.o. Povrchová vrstva vytvořená tímto nátěrem je mnohokrát účinnější, než jiné produkty na trhu, které deklarují obdobný efekt. Fasáda je dlouhodobě chráněna před usazováním atmosférické špíny, řas a plísní, s garancí minimálně 10 let. FN(R) technologie navíc zcela zamezuje degradaci fasády v důsledku ultrafialového záření a společně se samočisticím efektem prodlužuje její životnost.

MECHANISMUS ČISTÍCÍHO EFEKTU

Nátěr vytvoří na povrchu fasády tenkou ochrannou vrstvu s vysokým obsahem nanokrystalů polovodiče - oxidu titaničitého (TiO2). Nanokrystaly přeměňují energii ultrafialové složky denního světla na mimořádně silný čistící efekt založený na oxidaci molekul organických látek. Molekuly lepivých organických látek, např. exhalace nebo kouř, které dopadnou na FN povrch, jsou oxidací rozloženy až na molekuly oxidu uhličitého a vody. Anorganické zbytky prachu jsou pak z povrchu fasády snadno odstraněny působením větru a deště.

VÝRAZNĚ NIŽŠÍ NÁKLADY

Náklady na vytvoření samočisticího ochranného FN(R) povrchu fasády činí běžně 300 - 400 Kč na jeden metr čtvereční. To pro majitelé domů znamená významnou úsporu nákladů údržby čistého vzhledu fasády a navíc prodloužení její životnosti. AMJTJ poskytuje na plnou samočisticí funkci FN(R) povrchu garanci 10 let. Firmy certifikované výrobcem, tak mohou nabízet svým zákazníkům program "Trvale čistá fasáda", přičemž garantují trvale čistý vzhled fasády po dobu 10 let od aplikace nátěru, bez nároku na úhradu případných prací, které by bylo v tomto období bylo nutno uskutečnit pro zajištění čistého vzhledu fasády. Taková garance ani program nejsou poskytovány žádným jiným výrobcem.

Kontakt:

Pavel Šefl

Advanced Materials-JTJ s.r.o.

273 01 Kamenné Žehrovice 23

tel.: +420 724 339 369

e-mail: pavel.sefl@advancedmaterials1.com

www.amjtj.com

www.fn-nano.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-chemie-trh-stavby-služby-firmy-Advanced Materials-JTJ-EBA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Služby, cestovní ruch
Obchod, marketing
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.