Mobilní navigace Check IT slaví úspěchy na mezinárodní konferenci Intergraph v americké Alabamě

Navigační systém od firmy Check IT (www.checkit.cz), který majitelům mobilních telefonů s podporou WAP umožňuje vyhledat nejkratší trasu mezi dvěma místy a nalezenou trasu zobrazit jak v podobě textového itineráře, tak v podobě grafických výřezů mapy, sklidil potlesk na otevřené scéně na mezinárodním setkání uživatelů řešení a produktů společnosti Intergraph (IGUG 2000), které se koná ve dnech 7. - 12. května 2000 v ústředí korporace ve městě Huntsville v americkém státě Alabama.

Poté, co byl na letošním veletrhu Prague Internet World (18.- 20. dubna 2000, Veletržní palác, Praha) úspěšně prezentován navigační systém Check IT Mapa Prahy 1, který je již od podzimu 1999 zdarma přístupný pomocí mobilního telefonu vybaveného WAP prohlížečem nebo emulátoru WAP zařízení na adrese http://wap.czechit.cz/gwewap/default.wml, vyvinula společnost Check IT pro potřeby korporace Intergraph zdokonalenou verzi mobilního navigačního systému pro alabamské město Huntsville.

Ovládání navigačního systému Check IT na bázi WAP je snadné: uživatel postupně zadá počáteční a cílový bod cesty (jméno, případně část jména ulice či názvu objektu - restaurace, ubytovacího zařízení atd.). Obratem se na displeji telefonu zobrazí celková vzdálenost optimální trasy a popis jednotlivých úseků. Souběžně má uživatel možnost na displeji sledovat orientační výřezy mapy města s vyznačením jednotlivých úseků vyhledané trasy.

V souvislosti s rozvojem služeb založených na momentální poloze mobilního telefonu považuje společnost Check IT navigační a mapové služby pro mobilní zařízení za jednu z oblastí, které se hodlá i nadále intenzivně věnovat. V tomto smyslu již také probíhají přípravná jednání o spolupráci mezi Check IT a zástupci evropských teleoperátorů.

Check IT, a.s., (http://www.checkit.cz/) vyvíjí, produkuje a dodává komunikační řešení založená na funkčním rozpoznávání řeči a technologiích mobilního Internetu. Společnost Check IT - IBM Solution Provider Partner - je součástí WAP Forum developer's area, globálního konsorcia sdružujícího vývojářské firmy zabývající se aplikacemi WAP. Kontakt: Alexander Jurman, Corporate and Marketing Communication, Check IT, a.s. Budějovická 5, 140 00 Praha 4, Česká republika tel: +420 (2) 61 12 22 70, fax: +420 (2) 61 12 22 67 e-mail: Alexander.Jurman@checkit.cz, URL: http://www.checkit.cz/

Klíčová slova PROTEXT-Check IT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.