Leica Camera AG, vyslovuje poctu českému prezidentovi Václavu Havlovi

Leica Camera AG dedikuje českému presidentovi Václavu Havlovi fotoaparát Leica M6 TTL, s markantním výrobním číslem 2 500 000. Vyslovuje tím poctu bývalému literátovi a disidentovi Václavu Havlovi, jenž svým osobním angažmá velmi přispěl k demokratizaci východní Evropy a k překonání konfliktu Východ-Západ.

Firma Leica Camera AG vyznamenává již od roku 1925 přední fotografy, přírodovědce a politiky fotoaparáty s markantním sériovým číslem. Vyznamenán byl například asijský badatel Sven Hedin ze Švédska, fotograf Henri Cartier-Bresson, první německý spolkový kancléř Dr. Konrad Adenauer a královna Alžběta. Fotoaparát se bude předávat v rámci audience v nadaci "Vize 97" 16. května 2000. Ke stejnému dni zahajuje ve "Lvím dvoře" firma Amadeus Prague s.r.o. výstavu fotografií o Václavu Havlovi. Fotoaparát, jenž je v kruzích sběratelů velmi žádaný, bude vydražen. Výnos bude věnován nadaci "Vize 97".

Další informace pro Vaši redakci poskytne: Jana Bömerová, tel. č.: 02/22512111

Klíčová slova PROTEXT-fotoaparát-Havel

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.