Pošlete mail svému poslanci

Kdo chce přímo oslovit svého nebo kteréhokoli jiného poslance, může k tomu od zítřka (čtvrtka 30. března) využít webovou aplikaci, která je umístěna na internetové adrese http://www.mail-poslanci.cz. Projekt "Pošlete mail svému poslanci" připravilo sdružení BMI (Březen - měsíc Internetu) ve spolupráci s odborem informatiky Kanceláře Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jeho cílem je přispět ke zlepšení komunikace mezi voliči a poslanci a podpořit využívání informačních a telekomunikačních technologií.

Na stránce http://www.mail-poslanci.cz je možné vyhledávat poslance podle jména, města, kde má umístěnu kancelář, či podle výboru nebo komise, v nichž působí. Formulář umožňuje položit dotaz či napsat vzkaz o délce maximálně pěti řádků. Text se může týkat problematiky regionů, státního informačního systému, informačních technologií a telekomunikací, zákonů, Evropské unie, lidských práv, anebo jakéhokoli jiného tématu. O statistické zpracování témat došlých elektronických dopisů se postará společnost Deloitte&Touche.

Aplikace, kterou vytvořila společnost Capitol Internet Publisher, byla spuštěna jako součást projektu Březen - měsíc Internetu a bude přístupna veřejnosti až do 22. června 2000. Kdo nemá dosud přístup k internetu, může využít například některou z knihoven, kterých se do letošního ročníku Března - měsíce Internetu zapojilo 119 s mnoha vlastními aktivitami, anebo některou z internetových kaváren.

Poslanci budou dostávat každý den informaci o počtu nově příchozích dopisů a jejich témat, aby bez velkých časových nároků a s maximálním uživatelským komfortem mohli na vybrané dotazy zareagovat. Lze předpokládat, že tato forma komunikace bude přínosná nejen pro voliče, ale i pro zákonodárce, kterým umožní získat mnoho podnětů a informací, aniž by museli věnovat čas osobním schůzkám. Kromě toho je dalším cílem projektu naučit používat elektronickou poštu a webové stránky alespoň některé z těch poslanců, kteří dosud s těmito moderními komunikačními prostředky běžně nepracují - a takových je většina.

Kontakt: Martina Nagyová

ExMise Public Relations

Hauska&Fleishman-Hillard

Tel.: +420-2-670 92 550

Fax: +420-2-670 92 348

Klíčová slova PROTEXT-Internet-BMI

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.