Český projekt Březen - měsíc Internetu byl nominován na Stockholm Challenge Awards

Projekt Březen - měsíc Internetu (BMI), www.brezen.cz, byl nominován na prestižní mezinárodní ocenění v oblasti informačních technologií - Stockholm Challenge Awards. Tato cena je každoročně udělována nejlepším projektům z celého světa, které významným způsobem přispívají k využívání informačních technologií ve prospěch zlepšení životních podmínek a posílení rozvoje občanské společnosti.

Projekt Březen - měsíc Internetu byl vyzván městem Stockholm ve Švédsku, aby se zúčastnil Stockholm Challenge Awards - jediné celosvětové soutěže svého druhu na světě, která vyhodnocuje nejlepší projekty a počiny v oblasti informačních technologií.

Sdružení BMI realizuje Březen - měsíc Internetu jako obsáhlý zastřešující projekt zaměřený na zvýšení veřejného povědomí o možnostech Internetu, jako moderního klíčového faktoru rozvoje demokracie, občanské společnosti a veřejných služeb. Projekt má za cíl podpořit užívání Internetu jako nástroje pro podnikání, vzdělání a zábavu na národní úrovni. Každý rok zahrnuje kolem 15 projektů, spolupracuje s hlavními českými sdělovacími prostředky a vytváří jedinečný mediální kanál ke každému občanu v České republice. Projekty v rámci BMI jsou určeny širokému spektru cílových skupin. BMI poskytuje informace a různorodé aktivity pro širokou veřejnost, podnikatelské kruhy, děti a i další zájmové skupiny.

Projekt Březen - měsíc Internetu byl nominován v kategorii Veřejné služby a demokracie. V této silné kategorii mu bude konkurovat řada dalších průkopnických projektů, které mají ambice získat jednu ze sedmi prestižních cen udílených v rámci Stockholm Challenge Awards.

Zástupci projektu BMI jsou do Stockholmu pozváni v červnu, kde se mohou zúčastnit závěrečného programu Stockholm Challenge Awards včetně prezentace projektu na výstavě nejlepších nominovaných projektu. Zúčastní se také stockholmské soutěžní konference a závěrečné ceremonie spojené s předáváním cen. Slavnostní ceremonie Stockholm Challenge Awards se koná 5. června 2000 na stockholmské radnici, kde je tradičně pořádána slavnostní večeře spojená s předáváním Nobelovy ceny. Vítězové v každé kategorii budou vyhlášeni právě v průběhu této slavnosti.

Souběžně se ve Stockholmu uskuteční akce pod názvem TIME.STOCKHOLM, v rámci které nabídne hlavní město Švédska od 24. května do 7. června svým návštěvníkům celou řadu akcí, včetně mezinárodních konferencí, seminářů, výstav a slavností.

Oslava vítězů minulých let naplnila stockholmskou radnici více než tisícem lidí z celého světa. Jeho Veličenstvo švédský král předal vítězům z každého kontinentu trofeje Stockholm Challenge Awards. Událost upoutala pozornost mnoha mezinárodních sdělovacích prostředků.

Všechny účastnící se projekty jsou představeny na stránce www.challenge.stockholm.se. Stránka je sama o sobě informačním bulletinem, kde se pravidelně uveřejňují příspěvky o účastnících se projektech. Tým soutěže ochotně pomáhá při navazování kontaktů a partnerství mezi účastníky, pokud si tak přejí. Formulář k zápisu je přístupný přes stránku soutěže a zápisy do soutěže se provádějí přes Internet nebo faxem. Veškeré informace týkající se události, kritérií pro zápis do soutěže, postupů poroty, kategorií a kontaktů, je možno nalézt také na výše uvedené internetové adrese.

Stockholm Challenge Award není jen soutěž. Je to způsob budování sítí a kontaktů mezi aktivními průkopníky oboru informačních technologií, který překračuje hranice států, kultury a hospodářství. Mnoha znamenitým projektům v oblasti informačních technologií rovněž poskytuje mezinárodní uznání a příslib budoucí podpory.

Kontakt: Martina Nagyová

ExMise Public Relations

Hauska&Fleishman-Hillard

tel.: +420-2-670 92 550

fax: +420-2-670 92 348

Klíčová slova PROTEXT-Internet

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.