Lucent Technologies oznamuje celosvětové zpřístupnění vylepšeného systému Lucent VPN Gateway ("brána pro Lucent VPN") Prostřednictvím celosvětových exportních l

Společnost Lucent Technologies (NYSE:LU) prohlubuje svou vedoucí pozici na trhu virtuálních soukromých sítí (Virtual Private Network, VPN): dnes oznámila celosvětové zpřístupnění a podstatné vylepšení svých osvědčených řešení bran pro Lucent VPN (Lucent VPN Gateway) a vzdálený přístup k VPN. Nová brána Lucent VPN Gateway, jejíž součástí je integrovaný server firmy Lucent pro řízení zabezpečení (Lucent Security Management Server) a software IPSec Client, získala exportní licenci pro celosvětovou distribuci a může se pochlubit vylepšeným výkonem, zjednodušenou instalací a snadným ovládáním.

Společnost Lucent dnes rovněž oznámila, že začíná dodávat nový software Lucent IPSec Client, který je schopen spolupracovat s vlastními multifunkčními přístupovými směrovači (routery) Pipeline a SuperPipe a poskytovat malým podnikům cenově velmi výhodné plug-and-play řešení pro vzdálený přístup k VPN. Do konce roku bude IPSec Client spolupracovat s celým portfoliem bezpečných řešení VPN od firmy Lucent.

Těmito vylepšeními společnost Lucent dále rozšířila své portfolio bezpečných VPN a nabízí teď firmám a poskytovatelům služeb nejširší sortiment osvědčených, vysoce výkonných, flexibilních a široce kompatibilních řešení vzdáleného přístupu a propojení lokálních sítí na trhu.

"Tato nová řešení bran VPN posilují vedoucí pozici společnosti Lucent na trhu VPN prostřednictvím nejširšího sortimentu osvědčených bezpečných VPN pro zákazníky požadující centrálně řízená, vysoce pružná a bezpečná řešení pro jejich elektronické obchodování (e-business)," říká Robert Steinkrauss, viceprezident a generální ředitel skupiny společnosti Lucent pro systémy rozlehlých sítí (WAN).

Systém Lucent VPN Gateway tvoří Lucent VPN Gateway 201, snadno instalovatelné hardwarové zařízení s integrovaným šifrováním, dešifrováním a zabezpečením; Lucent Security Management Server, verze 4.1, stabilní software, který zjednodušuje konfiguraci a řízení pro stovky zařízení Lucent Managed Firewall a Lucent VPN Gateway a pro tisíce uživatelů Lucent IPSec Client; a nakonec Lucent IPSec Client, verze 2.1, software, který umožňuje uživatelům v pobočkách a "bojovníkům v terénu" rychlé a bezpečné vzdálené připojení.

Lucent Security Management Server a software IPSec Client se nyní dodávají v exportovatelných 56- a 168-bitových verzích pro celosvětové použití. Široká exportovatelnost umožňuje nadnárodním organizacím podstatně zjednodušit instalaci a správu bezpečného intranetu na bázi IP, extranetu a VPN pro vzdálený přístup. Výkonnostní vylepšení

Nový hardware Lucent VPN Gateway 201 se může pochlubit celou řadou významných vylepšení výkonnosti a ochrany proti chybám. Díky přídavné kartě s akcelerátorem šifrování mohou uživatelé posílit celkovou průchodnost své VPN na 75 megabitů za sekundu (trojnásobná DES). Kromě toho zákazníci mohou pracovat s až 2000 souběžnými tunely a prostřednictvím kompresního softwaru mohou zvýšit svou přenosovou kapacitu na spojích s malou šířkou pásma.

Nově vylepšený Lucent VPN Gateway 201 navíc nabízí funkci nazvanou redundance připojení klienta IPSec Client, což klientovi umožňuje vyhledat sekundární bránu Lucent VPN Gateway v případě, že primární není dostupná.

Kromě toho může Lucent Security Management Server automaticky distribuovat a usnadňovat správu digitálních certifikátů od Entrust Technologies and Versign v rozsáhlých VPN se vzdáleným přístupem. Podniky a poskytovatelé služeb mají možnost sdílet tyto nevýhradní digitální certifikáty na jediné bráně Lucent VPN Gateway.

Nová brána Lucent VPN Gateway doplňuje nabídku bezpečných VPN od společnosti Lucent, která spojuje osvědčený sortiment VPN bran na bázi firewallů, klienty se vzdáleným přístupem a řídicí systémy s centrálním zabezpečením se směrovači Access Point(TM) s podporou QVPN, a též multifunkční přístupové směrovače Pipeline a SuperPipe pro přístup k VPN. Tyto produkty jsou rovněž klíčovými součástmi VPNWorX(TM) od firmy Lucent, nejširší na trhu dostupné architektury pro provozování/příjem služeb podniky a poskytovateli služeb, kteří požadují připojení k VPN, doplněné o špičkové funkce a s vynikajícím poměrem cena-výkon.

Koncem minulého měsíce Národní laboratoř pro testování softwaru (National Software Testing Laboratory, NSTL), přední světová nezávislá informační testovací organizace, označila ve svém testu směrovač Access Point 1000 od společnosti Lucent a bránu Lucent VPN Gateway za nejvýkonnější dvojici zařízení z hlediska výkonu VPN, zabezpečení a správy (http://www.nstl.com/html/vpn_review.html). Dostupnost a cenové relace Lucent VPN Gateway 201, IPSec Client verze 2.1 a Lucent Security Management Server verze 4.1 se dnes prodávají po celém světě. Společnost Lucent prozatím nabízí speciální "startovací balíček", který obsahuje jedno zařízení Lucent VPN Gateway 201, software Lucent IPSec Client, software Lucent Security Management Server a licenci na 100 souběžných VPN tunelů, za speciální zaváděcí cenu 9 995 USD (podle amerického ceníku). Nový Lucent IPSec Client bude k dispozici od příštího měsíce bez dalších příplatků.

Společnost Lucent Technologies, sídlící v Murray Hill v New Jersey, projektuje, staví a dodává široký sortiment veřejných a soukromých sítí, komunikačních systémů a softwaru, systémů pro datové sítě, podnikových telefonních soustav a mikroelektronických komponent. Výzkumnou a vývojovou větví společnosti je Bell Labs. Další informace o Lucent Technologies najdete na internetových stránkách společnosti na www.lucent.com. Pipeline, SuperPipe, Access Point a VPNWorX jsou obchodní značky společnosti Lucent Technologies.

--30--sdg/ny*

KONTAKT: Lucent Technologies

Stephen Loudermilk

908-953-7514 (práce)

800-759-8888, pin 1277163 (operátor)

sloudermilk@lucent.com

nebo

John H. Ricciardone

978-318-6461 (práce)

781-334-5754 (privat)

jricciardone@lucent.com

KLÍČOVÉ SLOVO: afxee NEW JERSEY INTERNATIONAL EUROPE

OBOROVÉ KLÍČOVÉ SLOVO: počítače/elektronika telekomunikace hardware výrobek obchodní prezentace Dnešní novinky na Internetu - kompletní vydání Business Wire na Internetu s hypertextovými odkazy na vaši domovskou stránku.

URL: http://www.businesswire.com

Klíčová slova PROTEXT-Lucent Technologies

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.