Bill Gates představil Steva Ballmera jako prezidenta a generálního ředitele společnosti Microsoft, Gates přijímá novou roli předsedy představenstva a hlavního s

Gates a Ballmer nastiňují strategii transformace zaměření společnosti na nové uživatelské vnímání Internetu (Internet User Experience) a služby Windows nové generace (Next Generation Windows Services, NGWS).

V rámci urychlování základní strategické iniciativy společnosti ohlásila dnes společnost Microsoft, že jeho spoluzakladatel Bill Gates pro sebe vytvořil novou roli - Chairman a Chief Software Architect (předseda představenstva a hlavní softwarový architekt, aby mohl věnovat veškerý svůj čas podpoře nové generace internetové platformy a internetových služeb Windows). Společnost Microsoft ohlásila, že Steve Ballmer jako prezident a předseda představenstva převezme řízení společnosti.

Tyto změny byly ohlášeny po zahájení výroby Microsoft Windows 2000, které jsou podle společnosti Microsoft základním stavebním pilířem její strategie zaměření na softwarové služby, která ovlivní obor tak, jako ve své době grafické uživatelské rozhraní (GUI) a Internet. Tento zásadní posun je nutný pro lepší kontakt uživatelů s Internetem a umožní podnikům, spotřebitelům i vývojářům lépe si "na míru" přizpůsobovat služby, které používají a ukládat a sdílet informace, které potřebují - kdykoli, kdekoli a na jakémkoli zařízení.

Základem této strategie jsou dnes ohlášené plány společnosti Microsoft vytvořit první platformu na bázi Internetu - služeb Windows nové generace (Next Generation Windows Services - NGWS), které dají vzniknout novým produktům a službám, na nichž se již pracuje. Budou obsahovat takové funkce a možnosti, jako nové uživatelské rozhraní, zpracování běžné řeči, nový přístup k vývoji a schématu aplikací a nový souborový systém.

Součástí této platformy bude podle slov společnosti Microsoft to, že hlavní sada NGWS bude umístěna na Internetu a bude součástí budoucích verzí Windows. Platforma NGWS vytvoří množství nových příležitostí pro další podniky a je základem strategie softwarových služeb společnosti, poprvé formulované v září loňského roku na Microsoft's developer strategy day a podrobněji rozvedené v projevu Billa Gatese na Comdexu v listopadu 1999.

"Je mi potěšením ohlásit, že Steve Ballmer, můj dlouhodobý partner při budování společnosti Microsoft a velká vůdčí osobnost, byl jmenován generálním ředitelem," řekl Gates. "Náš obor prochází dramatickým obdobím. Podíváme-li se na vše, co bude zapotřebí udělat při uskutečňování našeho nového strategického zaměření - budování služeb nové generace pro naše zákazníky -, zjistíme, že musíme změnit zaměření a alokaci všech prostředků a talentů směrem k našim hlavním prioritám a úkolům."

"Vracím se k tomu, co mám nejraději: zaměření na technologie budoucnosti. Je to mé osobní rozhodnutí, o kterém jsem již nějakou dobu diskutoval se Stevem a naší radou ředitelů. Ačkoli jsem od jmenování Steva prezidentem v červenci 1998 mohl věnovat více času naší technické strategii, cítil jsem, že Microsoft má neuvěřitelné příležitosti a možnosti, ale naše struktura není optimální pro to, abychom je opravdu maximálně využili. Jmenování Steva mi umožní věnovat se "na plný úvazek" své vášni - tvorbě skvělého softwaru a přípravě strategií pro budoucnost a podpoře týmu Steva."

Gates rovněž naznačil, že Ballmer by se měl stát členem rady ředitelů společnosti Microsoft od 27. ledna 2000.

"Je to vzrušující a cítím se velmi poctěn," řekl Ballmer. "Je to úžasná doba plná významných příležitostí. Společnost Microsoft má veškerý potřebný "materiál" - fantastické lidi a fantastické technologie, aby s využitím všech nahromaděných znalostí a zkušeností mohla zahájit práci na nové strategii, aplikování softwarového know-how na nový svět softwarových služeb - svět, který budeme budovat spolu se svými partnery. Software je klíčem k budoucnosti. Bude iniciátorem a urychlovačem inovací v hardwaru, bezdrátových komunikacích, širokopásmových přenosech, elektronickém obchodě a v dalších oblastech. Naší vizí je vytvoření platformy nových služeb, která přinese nové příležitosti pro doslova tisíce partnerů a zákazníků v celém světě," prohlásil Steve Ballmer.

Priorita: Microsoft Next Generation Windows Services (NGWS)

Ballmer dnes shrnul svoje základní priority a ohlásil plány na hlavní Strategický den letos na jaře, kdy společnost zveřejní podrobnosti svých představ o Internet User Experience (nové pojetí práce uživatelů s internetem) i podrobnosti nové strategie Next Generation Windows Services.

Ballmer uvedl, že Bill Gates a čtyři viceprezidenti technických skupin - Paul Maritz, Jim Allchin, Bob Muglia a Rick Belluzzo - budou inspirovat a urychlovat vývoj technologií a uživatelských scénářů, které jsou klíčem k úspěchu obou hlavních priorit - Internet User Experience a Next Generation Windows Services.

Kontakt: Jozef Belvončík, tel.:(02)61197111, email: jozefb@microsoft.com. Informace o společnosti MicrosoftŽ naleznete na http://www.microsoft.com/cze

Klíčová slova PROTEXT-Microsoft

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.