Kazachstán a partneři z Karachaganak podepisují smlouvu o ropovodu

WASHINGTON 22. prosince(PROTEXT/ots)- Vláda republiky Kazachstán a partneři z Karachaganak Integrated Organization ("KIO", která se skládá ze společností Agip/ENI, BG, Texaco a LUKoil), dnes oznámili, že podepsali dodatek ke Karachaganacké smlouvě o dělení konečné produkce, který umožňuje výstavbu ropovodu o délce 460 kilometrů vedoucího z Bolšoj-Čagan do Atyrau v Kazachstánu.

V Atyrau se ropovod napojí na ropovod konsorcia Caspiaii Pipeline Consortium (CPC) a poskytne přepravní kapacitu, potřebnou pro zvýšení produkce do roku 2002 na zhruba devět miliónů tun ročně (195 tisíc barelů za den) tekutých ropných produktů a 11 miliard kubických metrů plynu.

Kazašský prezident Nursultan A. Nazarbajev uvítal smlouvu slovy: "Tento projekt je významný nejen protože dává nový dopravní systém mezinárodním trhům tím, že propojí Karachaganak na ropovod CPC, ale také protože umožní pokračování programu rozšiřování v hodnotě 2,1 miliardy USD, který zvýší produkci Karachaganaku na trojnásobek. Během příštích dvou let bude pro kazašské občany během výstavby vytvořeno pět tisíc nových pracovních míst a po dokončení rozšíření bude zhruba čtyři tisíce stálých pracovních míst pro kazašské občany."

Smlouva byla podepsána ve Washingtonu a podpisu se účastnil prezident Nursultan Nazarbajev, Edward le M. Trafford, výkonný viceprezident BG International, Massimo Nicolazzi, starší viceprezident společnosti ENI, Robert A. Golberg, prezident komerčního rozvoje společnosti Texaco a Osman Sapajev, náměstek generálního ředitele společnosti LUKoil.

ots Original Text Service: Republic of Kazakhstan

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Kairat Umarov, 202- 232-5488 za Republiku Kazachstán

Klíčová slova PROTEXT-Kazachstán-Karachaganak

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.