Nakladatelský a softwarový dům LEDA

PRAHA 11. listopadu (ČTK) - Nakladatelský a softwarový dům LEDA, který se zabývá vydáváním jak knižních, tak elektronických jazykových a elektronických publikací, patří k nejúspěšnějším v České republice. Důraz klade nejen na vysokou odbornou úroveň, ale i na aktuálnost slovní zásoby a co nejširší uživatelské spektrum.

LEDA se orientuje kromě světových jazyků i na jazyky menších národů - vydala například slovník dánský, nizozemský a další. Díky kvalitní a usilovné práci redakčního kolektivu a jeho spolupracovníků byla vydána již milióntá publikace. Jedinečným oceněním je mj. prestižní cena Jednoty tlumočníků a překladatelů Slovník roku 1999, kterou získal Anglicko-český/česko-anglický slovník autora Josefa Fronka.

V poslední době činnost nakladatelství kromě vydávání tradičních učebnic a slovníků výrazně směřuje k elektronickým slovníkům, encyklopediím a výukovým programům. Výsledkem spolupráce s největší světovou firmou pro vývoj a produkci výukových programů Auralog je úspěšný program pro angličtinu na třech CD-ROM TaLk to Me, který se stal jedním z předních kandidátů ceny Křišťálový disk na mezinárodním počítačovém veletrhu Invex 99. V roce 2000 bude následovat německá verze TaLk to Me a komplexní program pro výuku angličtiny Tell me More.

Kontakt: LEDA, spol. s.r.o., Křesomyslova 24, 140 00 Praha 4, tel./fax: 61219947, 41404194, 41408125.

Klíčová slova PROTEXT-LEDA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura
IT, telekomunikace
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.