Zemědělská skupina v USA vítá, že Senát schválil zákon o posílení odvetných obchodních opatření

Široká koalice amerických zemědělských sdružení dnes přivítala, že Senát schválil zákon, který požaduje, aby vláda USA prováděla rotaci odvetných opatření vůči zemím, které odmítají řídit se rozhodnutími Světové obchodní organizace (WTO).

Sdružení American Farm Bureau Federation, American Meat Institute, Chiquita Brands International a the National Cattlemen's Beef Association uvedla, že schválení tzv. Zákona o kolotočových odvetných opatřeních (Carousel Retaliation Act) bude účinným nástrojem přinucení Evropské unie, aby jednala v souladu s mezinárodním obchodním právem. Zákon, předložený senátorem Mikem DeWinem, byl dnes schválen jako součást širšího návrhu obchodního zákona.

Ve společném prohlášení zemědělská koalice uvedla:

"Opakované ignorování rozhodnutí WTO ze strany Evropy v případě jak banánů, tak hovězího dokazuje, že statická odvetná opatření nefungují. Povinná 'kolotočová' odvetná opatření pomohou americkým obchodním úřadům řešit tyto spory. Sami jsme na vlastní kůži zažili, jak v systému WTO se mohou poškozené strany soudit po léta, vyhrát své kauzy a přesto trpět důsledky nelegálního jednání. Schválení tohoto zákona poskytne USA další nástroj v boji proti obchodnímu protekcionismu a pomůže zajistit, že světový obchodní systém bude fungovat zamýšleným způsobem."

Už dříve v tomto roce dospěla Světová obchodní organizace (WTO) k rozhodnutí, že obchodní praktiky EU pokud jde o dovoz hovězího a banánů jsou protiprávní a stojí americké zemědělce každý měsíc ve formě obchodních ztrát více než 25 miliónů USD. I přes cla, která po schválení WTO uvalily dříve v tomto roce USA, EU odmítla uvést své obchodní praktiky do souladu s mezinárodním právem.

Carousel Retaliation Act si klade za cíl zvýšit tlak na EU, aby plnila rozhodnutí WTO, tím, že požaduje periodickou rotaci produktů, které jsou předmětem odvetných opatření. Rozsah zaváděných odvetných opatření se sice nemění, avšak tento "kolotočový" přístup zvýší počet zahraničních subjektů, které budou moci být penalizovány za nelegální chování EU.

ots Original Text Service: AFBF, USAMI, NCBA a Chiquita Brands

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Dave Lane, American Farm Bureau Federation (USA) 202-484-3610; nebo Len Condon, U.S. American Meat Institute (USA) 703-841-2400; nebo Joseph W. Hagin, Chiquita Brands International (USA) 513-784-8866; nebo Julie Jo Quick, National Cattlemen's Beef Association (USA) 202-347-0228

Klíčová slova PROTEXT-Carousel Retaliation Act-zemědělská sdružení

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.