Henkel se zařadil mezi nejvíce ekologicky přátelské společnosti

Prominentní ekologický institut hodnotí postavení 50 nadnárodních společností. Nově publikovaná zpráva řadí Henkel Group, předního nadnárodního specialistu v oblasti použité chemie, jako nejlepší chemickou společnost na světě v oblasti ochrany životního prostředí.

Komparativní analýza "Environmentální kompatibilita 60 největších chemických společností světa," kterou již potřetí vypracovaly Hamburg Environmental Institute a Manager Magazin, uzavírá, že "není pochyb, že Henkel je vedoucí společností na světě z hlediska ekologicky kompatibilní produkce a řízení ochrany životního prostředí."

Ve své studii za rok 1999 Hamburg Environmental Institute hodnotí ekologický postoj chemických společností s využitím deseti pevných měřítek, včetně environmentální politiky, úspěchu při uplatňování standardů na celosvětovém základě, udržitelného vývoje výrobků, procesu optimalizace a zacházení s odpadem.

Henkel je oceňován za to, že je iniciátorem ekologických trendů, který přijímá odpovědnost za celoživotní cyklus svých výrobků. Společnost se umístila na prvním místě v šesti z deseti kategorií, dosáhla 398 z maximálních 500 bodů a jasně předběhla ostatní chemické producenty. V poslední studii z roku 1996 Henkel získal 288 bodů a celkově se umístil jako druhý.

Společnost se zavazuje k udržitelnému rozvoji od roku 1991. Zaměření na vývoj inovativních, uživatelsky příznivých a ekologicky kompatibilních výrobků a systémů, zvláště v oblasti širokého využívání obnovitelných surovin, není pouze politikou firmy, ale prostředkem v ostrém konkurenčním boji.

Společnost si silně uvědomuje vliv 15 obsáhlých vodítek "SHE" (safety, health, environment = bezpečnost, zdraví, životní prostředí), zavedených v roce 1997, které budou povinné pro všechny zaměstnance a lokality od roku 2001. Interní kontrolní programy budou doplněny ekologickými kontrolními postupy Evropské unie a standardy pro řízení ochrany životního prostředí ISO 14001.

Henkel Group se sídlem v Düsseldorfu v Německu je jedním z předních světových výrobců značkových pracích prostředků, domácích čistidel, kosmetiky a lepidel. V roce 1998 oznámil příjmy přes 12 miliard USD a má 56.000 zaměstnanců ve 340 společnostech, působících ve více než 70 zemích.

Pořadí pěti nejlepších:

1. Henkel (Německo)

2. 3M (USA)

3. Johnson & Johnson (USA)

4. Bristol-Myers Squibb (USA)

5. Beiersdorf (Německo) ots: Henkel CEE Internet: http://www.newsaktuell.de Pro další informace kontaktujte: Ernst Primosch z Henkel CEE, telefon +43-1-71104-2254, nebo www.henkel-cee.com

Klíčová slova PROTEXT-Henkel

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.