Software SPEED pro elektrická zařízení se stane součástí špičkového analytického nástroje STAR-CCM+ firmy CD-adapco

Společnost CD-adapco ( http://www.cd-adapco.com, přední poskytovatel specializovaných firemních systémů CAE zaměřených na technické simulace v oblasti sledování dynamiky průtoku a přenosu tepla, dnes na své evropské konferenci s názvem STAR European Conference 2011 oznámila, že se s univerzitou v Glasgow dohodla na odkoupení softwaru SPEED pro návrh elektrických zařízení.

Po splnění požadavků stanovených právními předpisy se software SPEED, který je průkopníkem na poli návrhu elektrických zařízení, stane součástí zavedeného balíku softwarových CAE nástrojů firmy CD-adapco. Software SPEED má za sebou již 25 let vývoje a používá jej více než 1000 zákazníků z oblasti výroby elektrických přístrojů a strojů, a to včetně nejvýznamnějších firem v tomto oboru. Díky bezproblémovému přechodu nezaznamenají stávající zákazníci žádný problém ani nedojde k přerušení fungování aplikace.

Profesor Tim Miller, zakladatel a ředitel laboratoře, která softwarový nástroj SPEED vyvíjí, řekl: "Po 25 letech na univerzitě v Glasgow jsem velmi rád, že se softwarový nástroj SPEED stane součástí softwarového balíku firmy CD-adapco. Pro naši univerzitu, která je jednou z nejstarších univerzit ve Velké Británii a má nejdelší a nejbohatší historii v oblasti spolupráce akademického světa s technickým průmyslem, je propojení obou systémů naprosto logickým a smysluplným krokem. Spojením řešení SPEED s technologií firmy CD-adapco se tak stane základem nové fáze vývoje speciálního softwaru pro technologické a výrobní firmy zabývající se výrobou elektrických zařízení. Navíc bude software nyní dostupný i pro nové aplikace v průmyslu výroby elektrické energie, hybridních automobilů a v celé řadě dalších různých oblastí."

Profesor Miller dále dodal: "Osobně se velmi těším na využití všech aspektů našeho softwaru SPEED v nových i stávajících průmyslových oborech. Jak tým vývojářů aplikace SPEED, tak firma CD-adapco sdílí stejnou filozofii v oblasti zákaznických služeb, kterou je poskytování špičkových nástrojů pro návrh a analýzu nových produktů a systémů. Proto věříme, že toto spojení se stane impulzem, který oba týmy posune zase o kus dále. Jsem velmi rád, že se na této spolupráci mohu podílet."

Prezident společnosti CD-adapco, Steve MacDonalt, řekl: "Software SPEED posune řešení firmy CD-adapco na špičku v oblasti softwarových nástrojů pro návrh elektrických zařízení a jeho akvizice je zcela v souladu s organickými změnami, které právě v naší firmě probíhají. Konkrétně pracujeme na vytvoření podrobného analyzátoru 3D elektromagnetického pole, který zařadíme do balíku analytických nástrojů STAR-CCM+ a posuneme tak průmyslovou simulaci zase o notný kus dopředu."

MacDonald dále dodal: "Abychom mohli být důležitým hráčem v oboru, ve kterém působíme, musíme spolupracovat se špičkovými odborníky a jedním z nejrenomovanějších odborníků na světě na elektrická zařízení je profesor Tim Miller. Jsme rádi, že s ním můžeme spolupracovat."

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst na http://www.cd-adapco.com/news/2011/03-22_speed.html

CD-adapco - kontakt pro tisk:

Lauren Gautier

koordinátor pro PR a komunikaci s partnery

lauren.gautier@us.cd-adapco.com

+1-734-453-2100

Zdroj: CD-adapco

Klíčová slova USA-Británie-elektronika-průmysl-počítače-stroje-CD-adapco

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace
Zpracovatelský a výrobní průmysl
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.