Bezpečnostní řešení Barracuda jako virtuální appliance

V polovině letošního roku společnost Barracuda Networks obohatila svou nabídku o dvě alternativní varianty svých osvědčených produktů, které jsou nyní k dispozici také jako tzv. virtuální appliance.

Konkrétně se jedná o produkt Barracuda Spam & Virus Firewall Vx, který poskytuje uživatelům vysoce účinnou a spolehlivou ochranu proti nevyžádané elektronické poště, virům a různým dalším typům škodlivých kódů. Řešení disponuje celou řadou pokročilých funkcí, které zaručují uživatelům nejvyšší možný stupeň antispam i antivir ochrany. Na předním místě stojí sada technologií Barracuda Real-Time Protection, díky nimž lze ve spolupráci s Barracuda Central mnohem efektivněji bojovat s online hrozbami a reagovat na nové škodlivé kódy prakticky okamžitě.

Druhým novým produktem je řešení Barracuda SSL VPN Vx, které zahrnuje velmi širokou škálu pokročilých funkcí, zajišťujících pohodlný, vysoce bezpečný a snadno spravovatelný vzdálený přístup k síti a řízené využívání jejích zdrojů včetně komplexní kontroly nad citlivými daty. Pro vzdálený přístup není třeba na straně klienta instalovat žádný dodatečný software a za tímto účelem lze využít standardní webový prohlížeč. Jde tedy o univerzální integrované řešení nezávislé na aplikaci ani na jejím klientovi. Výsledkem je zabezpečená SSL virtuální privátní síť, umožňující přístup k základním interním aplikacím, zdrojům a sdíleným diskům pomocí webového rozhraní odkudkoli z Internetu.

Oba tyto oblíbené produkty, jsou nyní dostupné také jako čistě softwarové řešení Barracuda Spam & Virus Firewall Vx a Barracuda SSL VPN Vx. Společnost Barracuda Networks tak vychází vstříc potřebám těch uživatelů, kteří se rozhodli využívat virtuální appliance provozované na univerzálních platformách typu VMware. V případě dvou zmíněných produktů společnosti Barracuda Networks je v současné době podporována konfigurace VMware ESX/ESXi 3.5 Update 2 nebo vyšší.

Více informací o produktech Barracuda Spam & Virus Firewall Vx, Barracuda SSL VPN Vx a možnostech jejich nasazení jakožto virtual appliance získáte na stránkách http://www.barracuda.com/virtualization/

Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications.

Kontakt:

Gesto Communications, tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034,

sales@gestocomm.cz,

Korunní 106, 101 00 Praha 10,

http://www.gestocomm.cz

Klíčová slova ČR-počítače-software-firmy-Barracuda Networks-Gesto Communications

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.