Bell Helicopter rozšiřuje nabídku služeb v Evropě

Bell Helicopter, dceřiná firma společnosti Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že koupila firmu Aviation Service, předního světového poskytovatele služeb v oblasti modernizace a oprav letadel a dodavatele produktů pro zvláštní mise. Firma Aviation Service sídlí v Praze a její roční tržby činí přibližně 14 miliónů dolarů.

"Firma Bell se snaží uspokojovat potřeby svých evropských zákazníků. Tato akvizice nám umožní začít rychleji poskytovat podporu a další služby v tomto důležitém regionu," řekl John L. Garrison, prezident a generální ředitel firmy Bell. "Tento závod nám poskytne zázemí k tomu, abychom dokázali uspokojit potřeby evropských zákazníků firmy Bell v oblasti údržby, oprav a modernizací jejich letadel a současně se stane základem našeho budoucího růstu, protože zde hodláme do budoucna montovat i nová letadla pro naše evropské zákazníky."

"Tato středoevropská akvizice dále posílí naši špičkovou zákaznickou podporu a služby a umožní nám přiblížit podporu a služby firmy Bell blíže našim evropským zákazníkům," řekl Danny Maldonado, starší viceprezident firmy Bell pro zákaznickou podporu a ředitel divize poskytování služeb. "Podpora pro naše evropské zákazníky je pro firmu bell prioritou a akvizice firmy Aviation Service je jedním z prvních kroků při posilování přítomnosti firmy Bell v Evropě."

Díky nové akvizici bude firma Bell provádět další certifikované druhy typových oprav a úprav v návaznosti na stávající oprávnění firmy Aviation Service číslo 21 (EASA certifikace pro návrh letadel - EASA Part 21 Design Organization) a 145 (certifikace pro letecké opravny).

Řízením nové akvizice je pověřen Gordon Harveson, generální ředitel evropské pobočky firmy Bell, který ve firmě dlouhodobě pracuje jako manažer. Mezi jeho poslední úspěchy patří řízení střediska firmy Bell pro dodávky zákazníkům v Amsterdamu (Bell Customer Supply Center). Nyní bude mít toto středisko opět na starosti. "Tato akvizice signalizuje další posilování pozic firmy Bell na evropském trhu. Nyní zde v Evropě budeme moci stavět na zkušenostech firmy Aviation Services, zahajujeme prodej letadla typ 429 a současně máme dobře vyřešeny dodávky materiálů a dílů díky našemu středisku v Amsterdamu," řekl Harveson.

O společnosti Bell Helicopter

Bell Helicopter, stoprocentní dceřiná společnost firmy Textron Inc., je jednička na poli komerčních a vojenských vrtulníků, a to jak pilotovaných tak bezpilotních. Firma je průkopníkem na poli revoluční technologie vrtulníků s nakloněným rotorem. Firma Bell, která je na celém světě uznávaná díky prvotřídním službám zákazníkům, inovací a špičkovou kvalitou, dodává letadla do více než 120 zemí celého světa.

O společnosti Textron Inc.

Textron Inc. je nadnárodní společnost zabývající se výrobou letadel a produktů pro obranný průmysl. Firma také poskytuje inovativní řešení a služby na poli finančnictví a v dalších průmyslových oborech. Mezi nejznámější světové značky, patřící pod křídla firmy Textron, patří Bell Helicopter, Cessna Aircraft Company, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Více informací najdete na webových stránkách http://www.textron.com.

Kontaktní informace

Kontakt pro investory

Textron

Doug Wilburne

Tel.: +1 401-457-2288

nebo

Textron

Bill Pitts

Tel.: +1 401-457-2288

nebo

Kontakt pro média

Bell Helicopter

Bridget Meyer

Tel.: +1 817-280-7963

nebo

Textron

Michael Maynard

Tel.: +1 401-457-2474

Zdroj: Textron Inc.

Prohlédněte si tuto tiskovou zprávu online na http://www.businesswire.com/news/home/20100226005694/en.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Klíčová slova USA-ČR-stroje-letectví-služby-firmy-Textron-Aviation Service

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.