Nový Operátorský řídící systém firmy GE Fanuc kombinuje možnosti PLC a OI do jednoho vysoce integrovaného řešení

Nový Operátorský řídící systém (OCS - Operator Control System) firmy GE Fanuc představuje nový koncept integrovaného řízení kombinující PLC, operátorské rozhraní, řízení I/O a síťové propojení do jednoho snadno programovatelného balíku. OCS má bezchybnou integraci PLC a OI a používá jeden jazyk, Cscapeä, pro konfiguraci a programování, čímž umožňuje rychlejší uvádění do chodu a snazší programování. Integrovaná konstrukce také značně snižuje počet spojů a zrychluje instalaci.

OCS je ideální laciné řešení pro samostatné nebo distribuované aplikace u malých strojů, dopravníkových systémů, balicích strojů a pro zlepšení monitorování stávajících strojů. OCS je dostupné ve třech verzích. Model 200 má velký, světelný displej LCD 4x20 s rozhraním operátora (OI) a kompletní 32 tlačítkovou klávesnicí, zatímco model 100 poskytuje displej LCD 2x20 a 17 tlačítkovou klávesnici. Je možné konfigurovat 200 různých obrazovek, s velkými 9 mm vysokými, dobře viditelnými znaky. Třetí model 210, má funkce podobné jako 200, ale pracuje jako vydálená řídící stanice bez rozhraní operátora.

Programování v Cscape umožňuje rychlou konfiguraci obrazovek OI, programování PLC a konfiguraci sítě, všechno v jednom snadno použitelném jazyku. Běží pod WindowsŽ 95, 98 a NTŽ a umožňuje účinné řízení a programování z jediného připojovacího místa. Při několika násobném použití stejného programu v systému stačí provést změnu pouze jednou, a pak se může nahrát po síti příslušným OCS v jednom kroku. Také je možné odladit nebo monitorovat kterékoli zařízení na síti z PC připojeného do některého z OCS. V softwaru Cscape jsou plně podporovány vlastnosti jako editace drag-a-drop, matematika v plovoucí řádové čárce, přístup do paměti typu textu a instrukční sada stejná jako v běžném PLC.

Vysoká integrace komponentů v ovladači umožňuje rychlejší komunikaci mezi OI a PLC eliminací pomalých sériových spojení, a tak poskytuje rychlejší odezvu systému.

OCS je vybaven procesorem IntelŽ, takže je srovnatelný se středním PLC a poskytuje plných 64kB paměti pro program v ladder logic a 64k paměti pro OI.

OCS také uvádí do praxe modulární I/O systém SmartStack, který umožňuje jednoduché rozšíření systému. Provedení umožňující rychlé seskládání systému dovoluje použít až 4 I/O moduly, které jsou přidány k řídící jednotce a tím nabízí uživateli možnost zvolit si z široké škály kombinací analogových a digitálních I/O nebo zařízení pro signály od termočlánků a odporových teploměrů.

OCS má dva komunikační porty. Sériový port podporuje bud Modbus RTU Slave nebo síťCsCAN. Druhý port umožňuje rozhraní k síti CAN. Tento bude podporovat DeviceNet nebo CsCAN, CsCAN poskytuje jednobodové připojení pro programování, monitorování a odstraňování závad na jakémkoliv uzlu sítě. Navíc síťCsCAN podporuje komunikaci peer-to-peer, datagramy a globální data až pro 253 účastníků do vzdálenosti až 2 km s přenosovou rychlostí až do 1 Mbaudu.

OCS může být použit jako samostatný nebo distribuovaný ovládací systém nebo být připojen přes hardwarové rozhraní k PLC Series 90ä-30 nebo k softwaru CIMPLICITY HMI firmy GE Fanuc.

"Ovládací systém operátora s integrovanou konstrukcí a jedním jazykem mUe značně zkrátit dobu montáže, instalace a programování, snížit náklady a zvýšit produktivitu" řekl Joachim Clemens, evropský manager pro OCS u GE Fanuc Automation v Lucembursku.

Pro další informace kontaktujte: GE Fanuc Automation +R s.r.o., Prodejní marketing, Jan Koudelka, U Studánky 3, 170 00 Praha 7, tel.: (02)33372503, fax: Fax: (02)33370821, email: koudelka@gefanuceur.ge.com; GE Fanuc Automation Europe S.A., Marketingová komunikace, Ingo Kaiser, Zone Industrielle, L-6468 Echternach, Lucembursko, tel.: 0352727979213, fax: 0352727979315, email: ingo.kaiser@gefanuceur.ge.com.

Klíčová slova PROTEXT-Ge Fanuc

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.