SPOLEČNOSTI AIM A AIMS SPOJILY SÍLY * Dvě přední evropské společnosti ohlásily fúzi

Dvě přední evropské společnosti v oblasti plánovaní a pořádání kongresů a jiných akcí, AIM a AIMS, dnes oznámily svoji fúzi. S více než 400 zaměstnanci, obratem přes 125 milionů eur a pobočkami v 10 evropských zemích a v Číně vytvoří tyto společnosti jednu z nejsilnějších mezinárodních skupin - nový nezpochybnitelný pevný bod na mezinárodním trhu pořádání meetingů.

Cílem fúze je splnit požadavky klientů z řad firem i institucí tím, že jim budou nabídnuty služby na vysoké úrovni zajištěné sítí poboček v Evropě a v Číně.

„Obě naše společnosti mají dlouhou historii a zaměřují se na poskytování špičkových služeb, a proto si naše obchodní profily tolik odpovídají,“ říká Marino Lena, ředitel AIM International. "Díky posílené celosvětové pozici budeme schopni rozvinout nové obchodní příležitosti."

Gianluca Buongiorno, ředitel a výkonný ředitel společnosti AIM Group, zdůrazňuje, že obě společnosti se po obchodní stránce navzájem doplňují: „AIM má velké zkušenosti s kompletním zajišťováním lékařských kongresů a nabízí služby v této oblasti, jako například asociační management, publikace, vzdělávací semináře, akreditace CME (celoživotní kontinuální vzdělávání lékařů), pořádání firemních akcí farmaceutických společností.

Společnost AIMS na druhé straně tradičně pracovala pro vládní klienty a klienty z řad společností a je známá prvotřídními službami v oblasti zajišťování služebních cest, destinačního managementu a pořádání událostí. Díky svým prvotřídním službám si společnost utvořila klienty v oblasti pořádání kongresů také mezi institucemi.

„Naše společnosti se k sobě v mnoha ohledech skvěle hodí,“ říká generální ředitelka společnosti AIMS Group, Susanne Kostka. „V první řadě, sdílíme stejnou podnikatelskou kulturu a stejný podnikatelský přístup. Sloučení portfolií našich služeb nám poskytne skvělou příležitost pro synergický efekt a nově vzniklá síť nabídne ideální strategické zázemí klientům, kteří vyžadují perfektní služby po celé Evropě.“

Během následujících osmnácti měsíců si skupina ponechá jména obou společností, která byla budována po několik desetiletí. Bude tak zajištěna kvalita a kontinuita služeb a klienti budou moci kromě své nadále fungující domácí základny využít přístupu k dalším užitečným zdrojům.

O fúzi společností AIM a AIMS

Nově vytvořená skupina má provozní kanceláře v Bruselu, Budapešti, Florencii, Lisabonu, Madridu, Miláně, Paříži, Praze, Římě, Šanghaji, Sofii, Vídni a Vilniusu.

Pro více informací navštivte prosím: http://www.aimgroup.eu a http://www.aims-international.com nebo kontaktujte:

Gianluca Buongiorno

Ředitel a výkonný ředitel

AIM Group S.p.A.

Via Flaminia 1068

00189 Rome

Italy

g.buongiorno@aimgroup.eu

Susanne Kostka

Generální ředitelka

AIMS International Group Holding GmbH

Mariannengasse 32

A-1090 Wien

Austria

susanne.kostka@aims-international.com

Klíčová slova ČR-hospodářství-služby-kongresy-firmy-AIMS International-PROTEXT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.