KPNQwest jmenoval provozním ředitelem H.Groenewegena

Rada KPNQwest dnes jmenovala Henjo Groenewegena provozním ředitelem KPNQwest, nové společnosti, kterou letos v dubnu založily nizozemská telekomunikační společnost KPN a Qwest Communications International Inc. z Denveru, Colorado. Groenewegen, 44, se oficiálně připojuje k manažerskému týmu KPNQwest po devíti letech strávených u KPNl, kde jako inženýrský a obchodní vizionář formuloval strategii vybudování prvních etap vysokorychlostní makrokapacitní EuroRings vně tradiční národní sítě.

Jako uznávaný hráž v mezinárodních telekomunikacích bude Groenwegen řídit dokončení sítě KPNQwest z optických vláken a rozšíření služeb společnosti v oblasti Internetu a širokopásmových komunikací.

Jack McMaster, prezident a výkonný ředitel KPNQwest, řekl: "Jsem mimořádně potěšen, že mohu potvrdit Henjovo jmenování; je skutečným architektem pro řízení úspěšné výstavby a provozu naší unikátní sítě. Je chytrým mezinárodním myslitelem a talentovaným a zkušeným vůdcem; s Henjo Groenewegenem pokračujeme v budování manažerského týmu budoucnosti, který buduje síť budoucnosti."

Groenewegen ke svému jmenování řekl: "Je vzrušující, že budu součástí KPNQwest. My nejenom sloužíme naším zákazníkům vysokou rychlostí, kvalitou a spolehlivostí umožněnými naší stále se zlepšující sítí, ale poskytujeme jim výrazně zlepšené příležitosti kreativně zdokonalovat jejich služby a aplikace v podmínkách sítí a e-komerce. Umožňujeme datové komunikace budoucnosti - dnes." Groenewegen vstupuje do KPNQwest po devíti letech v manažerských funkcích v KPN, naposledy jako viceprezident pověřený řízením podnikatelské jednotky International Network Services. Před vstupem do KPN byl tři roky starším konzultantem u James Martin Associates, předtím vykonával řadu manažerských funkcí ve vládních úřadech. Svůj titul magistra stavebního inženýrství (cum laude) získal na Technical University of Delft.

KPNQwest buduje 13.000 dlouhou internetovou síť založenou na protokolu, která bude sloužit zákazníkům v hlavních obchodních centrech celé Evropy. Mezi zákazníky společnosti patří nadnárodní a jiné společnosti s celosvětovou působností, které požadují integrované hlasové, datové a obrazové komunikace; a jiné komunikační společnosti, které potřebují velkoobchodně nakupovat kapacitu sítě.

Služby, primárně a do budoucna ověřené pro data a IP (internetový protokol), budou zahrnovat hlasovou komunikaci na bázi IP; vysokorychlostní přístup na Internet; intranet; extranet a webové hostování; virtuální soukromé sítě na bázi IP a ATM (asychronní přenosový režim) a tranzitní služby IP pro velkoobchodní trh.

O KPNQwest

KPNQwest je vlastněn rovným dílem společnostmi KPN a Qwest. Nová společnost dává dohromady moderní sítě z optických vláken obou partnerů, zkušenosti s internetovými službami a zákaznickou základnu EUnet International. Společnost má 650 zaměstnanců původně pracujících u KPN INS a EUnet International. Společnost plánuje výstavbu a provoz vysokokapacitní evropské sítě z optických vláken, založené na internetovém protokolu, která pokrývá 3500 kilometrů a po dokončení v roce 2001 bude měřit 13.000 kilometrů. Tato síť bude vzájemně propojena s optickou sítí Qwest v USA o délce 29.500 kilometrů. KPNQwest bude nabízet plný rozsah širokopásmových a IP komunikačních služeb.

Tato tisková zpráva nenabízí cenné papíry pro prodej v USA. Cenné papíry KPNQwest nesmí být nabízeny nebo prodávány v USA bez registrace nebo výjimky z registrace. Jakákoliv veřejná nabídka cenných papírů KPNQwest, která by měla být učiněně v USA, bude provedena prostřednictvím burzovního prospektu, který může být získán od KPNQwest a který bude obsahovat podrobné informace o KPNQwest a managementu, stejně tak jako finanční výkazy. Tato zpráva může obsahovat výhledová prohlášení, která zahrnují rizika a nejistoty. Tato prohlášení se mohou obsahově lišit o skutečných budoucích událostí nebo výsledků. Mezi důležité rizikové faktory, které mohou způsobit odlišnost skutečných výsledků od obsahu výhledových prohlášení, patří potenciální výkyvy čtvrtletních výsledků, závislost na vývoji nových produktů, rychlé technologické a tržní změny, neschopnost dokončit síť podle plánu a rozpočtu, řízení finančního rizika a budoucí růst podléhající rizikům, schopnost KPNQwest vyrovnat se s problémem roku 2000 a změny v předpisech a legislativě. KPNQwest nepřebírá povinnost přezkoumávat nebo potvrzovat očekávání analytiků nebo odhady ani publikovat revize výhledových prohlášení v reakci na události nebo okolnosti po datu této zprávy nebo v reakci na vznik neočekávaných událostí. ots Original Text Service: KPNQwest Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: James Doherty z KPNQwest, +31-20-530-5321, nebo James.Doherty@kpnqwest.com

Keywords KPNQwest

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.