Oprava křižovatky ve Veletržní v Praze 7 vyřadila semafory, práce potrvají do 22. června

Na křižovatce v úseku Veletržní - Bubenská v Praze 7 budou muset řidiči oprášit znalosti z autoškoly. Opravné práce na křižovatce totiž vyřadily z provozu světelnou signalizaci a platí tam tak pravidlo přednosti. Díky tomu mohou vznikat krátkodobé kolony, zejména v dopravní špičce mohou být i delší.

Barbora Lišková, tisková mluvčí Technické správy komunikací: „Koordinujeme tam více našich prací, protože tam měníme kompletní technologii této křižovatky Veletržní - Bubenská, to znamená, že stavíme nové signalizační zařízení. Tyto práce jsme zahájili 15. května a potrvají do 22. června.“

V ulici Bubenská zároveň probíhá úprava křižovatky se zvýšeným prahem. Následně proběhne oprava vozovky a částečně se práce dotknou i chodníků a přechodů pro chodce, které jsou součástí této křižovatky, které pak budou na zvýšeném prahu. V místě rovněž platí částečné dopravní omezení.

Barbora Lišková, tisková mluvčí Technické správy komunikací: „Předpoklad zdržení je zhruba kolem deseti až patnácti minut, ale pouze ve špičkových hodinách. Toto omezení je zejména z toho důvodu, že v tuto chvíli není křižovatka světelně řízena a musí zde platit pravidlo přednosti. Tím mohou vznikat krátkodobé kongesce. Příkladně v ulici Bubenská, protože preferovanou ulicí je ulice Veletržní, která je páteřní trasou na Praze 7 a právě tato spodní křižovatka z ulice Veletržní na Bubenskou funguje tak, že se napojuje na magistrálu.“

Za zakázané levé odbočení z ulice Veletržní je pak objízdná trasa vedena do ulic U Smaltovny a Šimáčkova.

Keywords ČR-doprava-dopravniinfo.tv-VIDEOSTREAM-UPOZORNĚNÍ

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Automotive industry, transport and machinery

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.