Společnost Huawei Cloud spouští finanční kontejnerový cloud, který umožní cloudově nativní core banking

V dnešní digitální době, kdy data z cloudů přibývají neuvěřitelnou rychlostí, investuje stále více podniků do využívání cloudových nativních technologií s cílem zvýšit produktivitu a přenositelnost a zlepšit bezpečnost, výkon a předvídatelnost. Vytváření cloudově nativního základu z kontejnerových klastrů se stalo oborovým standardem.

William Dong, prezident Huawei Cloud Marketing, vystoupil 7. června na globální konferenci o inteligentním finančnictví Huawei Global Intelligent Financial Summit s hlavním projevem zaměřeným na poznatky z oboru a hodnotové nabídky a představil zde inovativní řešení Financial Container Cloud (finanční kontejnerový cloud). V návaznosti na svou strategii Everything as a Service (vše jako služba) se společnost Huawei Cloud snaží stát cloudovou základnou a průmyslovým nástrojem pro digitální transformaci. Banky budou zrychlovat tempo digitální transformace a chytrých financí ve třech směrech: odolná infrastruktura, modernizované finanční aplikace a konvergence finančních dat a umělé inteligence.

Nové řešení na summitu podrobně představil Hu Yuhai, viceprezident Huawei Cloud Stack: „Financial Container Cloud, jehož základem je Huawei Cloud Stack, je nasazen v lokálních datových centrech zákazníků. Jeho čtyřmi hlavními vlastnostmi jsou vysoký výkon, vysoká škálovatelnost a bezpečnost, dobrá udržovatelnost a vysoká úroveň otevřenosti a kompatibility."

Mimořádně vysoký výkon

Financial Container Cloud obsahuje nejnovější cloudovou službu Huawei Cloud, CCE Turbo, která nabízí vynikající výkon a působivý zážitek.

CCE Turbo poskytuje vertikální optimalizaci a především transformuje síťové propojení mezi kontejnery a platformou IaaS (Infrastructure as a service, infrastruktura jako služba), čímž pomáhá zákazníkům přejít od „BUILD ON CLOUD" (tvorby aplikací provozovaných na cloudu) k „BUILD IN CLOUD" (tvorbě aplikací v cloudu). Pomocí průchozí síťové architektury dokáže zlepšit latenci systému o 20 %. CCE Turbo také podporuje širokou škálu síťových funkcí, jako je IPv4 a IPv6 dual stack, stejně jako Security Group a QoS.

Kontejnerová služba vyvinutá společností Huawei pomohla Čínské zemědělské bance (Agricultural Bank of China) snadno zvládnout nápory v nejvytíženějších hodinách, kdy dochází až k 600.000 transakcím za sekundu.

Rozšířené možnosti pro finančnictví, vysoká škálovatelnost a zabezpečení

Dodejme, že finanční podniky vyžadují od všech IT systémů flexibilitu a škálovatelnost.

Huawei Financial Container Cloud umožňuje škálování až na sto tisíc podů v rámci jednoho klastru, které mohou přibývat rychlostí deset tisíc podů za sekundu. Umožňuje také rozšíření napříč více klastry (cross-cluster) s jednotnou správou plánování a konzistentním fungováním. V neposlední řadě navíc posiluje zabezpečení podniků, a to včetně jejich poskytovatelů, klastrů a nájemců.

Pomocí kontejnerového cloudu Huawei modernizovala své podnikání například i Čínská poštovní spořitelna (Postal Savings Bank of China, PSBC), aby tak získala možnost rychle reagovat na zvýšení provozu, zkrátit vývojový cyklus aplikací a zaručit vysokou dostupnost služeb díky řešení s active-active uspořádáním klastrů.

Dobrá udržovatelnost: Komplexní analýza výkonu aplikací

Vzhledem k rostoucímu počtu cloudových aplikací jsou IT systémy stále složitější, což představuje výzvu pro údržbu aplikací.

Společnost Huawei poskytuje funkce správy výkonu aplikací (Application Performance Management, APM) a provozu a údržby aplikací (Application operation & maintenance, AOM), které zákazníkům pomáhají vytvořit komplexní systém monitorování a analýzy.

APM umožňuje globální sledování a analýzu řetězců volání aplikací. Na aplikace nemá žádný negativní dopad, zákazníkům pomáhá aplikace snadno spravovat a identifikovat problémy s výkonem.

AOM komplexně monitoruje aplikace a infrastrukturu na jednotném panelu a poskytuje analýzu aplikací, instancí, poskytovatelů a transakcí v reálném čase.

Kontinuální přispívání do open source a přední cloudově nativní technologie

Společnost Huawei soustavně vyvíjí a poskytuje projekty pro open source komunity, jako jsou KubeEdge, Kamada a Volcano.

Je také jediným začínajícím členem projektu CNCF (Cloud Native Computing Foundation) v Asii a prvním platinovým členem v Číně. Aktuálně je Huawei lídrem v oblasti cloud nativních technologií, zejména kontejnerových cloudových řešení. Její kódový přínos komunitě Kubernetes je v Asii na prvním místě.

V oblasti financí využívá kontejnerové služby Huawei pět ze šesti velkých státních bank v Číně a mezi její zákazníky patří také více než polovina akciových komerčních bank. Do dnešního dne nasadila služba Huawei Cloud více než 50 milionů kontejnerových instancí, včetně 200.000 instancí v největším provozu.

V budoucnu chce Huawei Cloud Stack spolupracovat se zákazníky z odvětví finančnictví na dalším společném rozvíjení kontejnerových technologií a pronikání do světa cloudu pro digitální budoucnost.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2095737/image_845932_55145298.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2095752/image_845932_55146380.jpg

KONTAKT: Lavanda Wang, lavanda.wang@huawei.com

Keywords Čína-počítače-finance-Huawei Cloud

Region
Asia, Australia

Category
IT, telecommunications
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.